2023. május 12.
Győzelem a csúcsrangadón!
Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata a Brescia legyőzésével hangolódott a bajnoki döntőre.

Óriási hangulat várta játékosainkat a Császár-Komjádi Sportuszodában péntek este, a táborban előkerültek a zászlók is. A kiváló szurkolás mellett nagyszerű játékra számított mindenki, hiszen utoljára a Honvéd ellen nyújtottunk hihetetlen stabil teljesítményt a bajnokság elődöntőjében. Nos, úgy néz ki, hogy Varga Zsoltnak egyelőre sikerül a csapat formáját megfelelően időzíteni, hiszen a világklasszis erőkből álló Brescia még csak vezetni sem tudott ellenünk a meccsen.

Sőt, ezt ragozni is tudtuk, egyből 3-0-ra vezettünk az első negyed lefújásakor. Fekete Gergő, Varga Dénes és Jansik Szilárd ellen sem talált ellenszert az olasz védelem, hátul pedig Vogel Soma rendre hatástalanította a kapujára tartó lövéseket. Vigvári Vendel tetézte a hangulatot, és már néggyel lógtunk meg a Bresciával szemben.

Közel tíz perc játék után kapitulált először a védelmünk, majd nagyon kemény mezőnyjáték követte a vendég találatot, de gól már nem esett a félidőben. Ezzel szemben megszórtuk magunkat a fordulás után. Görög légiósunk, Argiropulosz-Kanakakisz kétszer tréfálta meg Petar Tesanovics kapust (6-1). Ezután alakult ki a legnagyobb különbség a mérkőzésen, amit a legnagyobb üdvrivalgás fogadott, Fekete Gergő talált be büntetőből.

Rögtön két góllal zárkózott a Brescia, szorosabbá és izgalmassá téve a találkozót (7-3). A negyedet Nemanja Ubovics első gólja zárta. Alesiani 8-4-re módosította az állást, erre Német Toni egy szemet gyönyörködtető centerakcióval kontrázott rá (9-4). Még Jansik Szilárd talált be részünkről egy büntetőből, viszont hátul rövid időre kihagyott a figyelmünk, és ezt két góllal büntette ellenfelünk, de mindössze hat találatig jutott a BL-csoportunkat vezető Brescia, amely ezen a mérkőzésen lőtte a legkevesebb gólt az idei Bajnokok Ligája csoportkörben.

10-6-ra nyert a Ferencváros a Komjádiban, ahol őrült hangulatot teremtettek a szurkolók. Erre lesz szükségünk kedden, a bajnoki döntő első mérkőzésén, ahol az OSC-vel találkozunk.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
Csoportkör, 13. forduló, 2023.05.12., péntek 20.00
Császár-Komjádi Sportuszoda
FTC-TELEKOM WATERPOLO - AN BRESCIA 10-6 (3-0, 1-1, 4-2, 2-3)
Az FTC gólszerzői:
Argiropulosz-Kanakakisz 2, Fekete 2, Jansik 2, Varga, Vigvári, Ubovics, Német 1-1

„Nem szabad most összeesni, erőt kell meríteni”

Az olimpiára készülő magyar válogatott két Fradi-játékosa nyilatkozott az olaszok elleni vereség után - VIDEÓ!

Megajándékoztuk az U18-as világbajnokainkat

A Buenos Airesből hazatérő vb-győzteseket a Népligetben köszöntötték - VIDEÓ!

VILÁGBAJNOK AZ U18-AS VÁLOGATOTT

Korényi Balázs vb-aranyig vezette Buenos Airesben az öt FTC-játékossal felálló magyar csapatot.

Párizs 2024: hat FTC-játékos került be a magyar keretbe

Az olimpiai aranyért küzdő magyar férfi vízilabda-válogatott majd’ felét a BL-győztes Fradi adja.

Szűcs Levente: Felülmúltuk az elvárásainkat!

Három érmet szerzett az FTC-Telekom Waterpolo fiú utánpótlása a 2023/24-es szezonban.

Ötméteresekkel kaptunk ki a vb-címvédőtől

Az olimpiára készülő magyar férfi vízilabda-válogatott 16-15-re kapott ki a horvátoktól.

A BL-győztesek adhatnak energiát a válogatottnak

21 fős bő kerettel, közte tíz FTC-játékossal készül a párizsi olimpiára a magyar férfi vízilabda-válogatott.

VB-bronzérmes az U16-os válogatott

Öt FTC-játékossal a keretben nyert világbajnoki bronzot az U16-os magyar fiú vízilabda-válogatott.