2023. október 21.
Vereség Spanyolországban
Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata nem bírt a tavalyi ezüstérmes Mataroval a Bajnokok Ligájában.

Nehéz helyzetben volt női csapatunk, hiszen egy bivalyerős, világsztárokkal teletűzdelt, a végső BL-győzelemre is esélyes csapat ellen kellett harcba szállnia.

A Mataro 2-0-val kezdett, de ezután tudtuk tartani a lépést gólok tekintetében. Kurucz-Gurisatti Gréta büntetőből lőtt gólt, majd Van de Kraats találata után Bonca Vivien szerzett szép ejtésgólt. Újabb magyar találat jött, de hazai színekben, Keszthelyi-Nagy Rita módosította 4-2-re az eredményt.

A spanyolok azonban innen nagyon elhúztak, egészen 9-2-ig, az újabb találatunkat Leimeter szerezte a harmadik negyed második felében (9-3). Végül 11-3-as hátránnyal vártuk az utolsó negyedet.

A zárófelvonásban nem kerültünk se közelebb, se távolabb ellenfelünktől. Két lőtt góljukra először Dömsödi Dalma, majd Nagy Laura válaszolt, így 13-5-ös vereséggel zártuk a találkozót. A Bajnokok Ligájában legközelebb az Egert fogadjuk a Népligetben november 4-én 18:30-kor.

LEN NŐI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
Csoportkör - 2. forduló, 2023. október 21., szombat 13:00

Spanyolország, Mataro

CN MATARO - FTC-TELEKOM WATERPOLO 13-5 (4-2, 3-0, 4-1, 2-2)

Gólszerzőink: Bonca, Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Nagy, Dömsödi 1-1

"
"

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.