2023. szeptember 22.
Vereség az UVSE ellen a BL-ben
Az FTC-Telekom Waterpolo női csapatának vasárnap győznie kell a Spandau ellen, a főtáblára kerülésért.

24 órán belül a harmadik meccsére készült Gerendás György csapata, és ez több szempontból is látszott. A mérkőzést Farkas Tamara csak a lelátóról nézhette végig, aki a kórházból érkezett a találkozóra, miután szemsérülést szenvedett délelőtt. Ennek ellenére parázs hangulatra lehetett számítani a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában, hiszen a szezon első Újpest-Fradi rangadóját rendezték itt. Gurisatti Gréta a harmadik selejtező mérkőzésen is magára vállalta az első gólt szerző szerepét, majd duplázni is tudott. Az egyetlen gond ezzel az volt, hogy Benczur Márton csapata mindkétszer kiegyenlített a találatok után (2-2).

A második negyedben aztán cserélődött az ügyeletes gólfelelős szerepe. Vályi először egy büntetőt értékesített, másodszor pedig óriási erővel lőtte a játékszert a felső sarokba. De az UVSE ezidő alatt is “levakarhatatlan” volt, így nem tudtunk kettővel meglépni (4-4). Kuna Szonja meglepte Magyari Aldát, és ekkor a sorminta úgy hozta volna, hogy kilencesünk ismét betalál, azonban Vályi folytatta a saját magával vívott gólszépségversenyt (6-4). A félidőt egy lila gól zárta le, így előnnyel fordultunk rá a harmadik nyolc percre.

Itt csupán egy gólt szereztünk, azt is Vályi jóvoltából. Ellenben riválisunk kétszer betalált, így 7-7 állt az eredményjelzőn az utolsó játékrész előtt. A győzelemhez nem volt elég Gurisatti két találata. Négyszer volt sikeres a kapunk előtt az UVSE, így 11-9-re nyertek a hazaiak. Ezzel három meccs után három szerzett ponttal állunk, így vasárnap muszáj lesz nyernünk a Spandau ellen, ha főtáblára akarunk jutni.

LEN NŐI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
Selejtezőcsoport 3. forduló, 2023. szeptember 22., péntek 18:00

Budapest, Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda

UVSE - FTC-TELEKOM WATERPOLO 11-9 (2-2, 3-4, 2-1, 4-2)
Gólszerzőink: Vályi 4, Gurisatti 4, Kuna 1

"
"

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.