Nehéz időszakon van túl női vízilabdacsapatunk, hiszen az elvesztett Magyar Kupa-döntő után a BVSC otthonában szenvedtünk meg a három pontért, és egy meccs végi 7-0-s hajrával nyertünk a vasutasok ellen. Most pedig az az Ethnikosz volt az ellenfelünk, akikkel szemben jó kezdés után szenvedtünk vereséget Athénban októberben.
Jobban kezdtük a mérkőzést, a vendégek többször is pontatlanok voltak a kapu előtt, nálunk pedig Kurucz-Gurisatti Grétának elég volt kétszer megvernie félpályán labda nélkül védőjét, amiből 2-0-s előnyre tettünk szert. De ebből visszajöttek a görögök, és a vezetést is megszerezték, amit szintén Kurucz-Gurisatti korrigált. Végül 4-3-as vendég előnnyel zárult az első negyed.
Folytatta jó szereplését négyes számú játékosunk, aki 4-4-re módosította már az állást, aztán jött egy szokatlan megoldás Dömsödi Dalmától, amikor Kuna Szonja lejáró támadóidőnél szánta el magát lövésre, a keresztlécről lepattanó labda meg pont centerünk fejéről került be a kapuba (5-4). Továbbra is egymás mellett haladtunk, jött a görög egyenlítés, majd a két újabb Kurucz-Gurisatti találatra is érkezett válasz a túloldalról (7-7).
Egyre nehezebb dolgunk lett, hiszen hárommal is ellépett riválisunk, ezután viszont Neszmély Boglárka bravúrjai és a védelem stabilitása lehetőséget adott a zárkózásra. Ezt először Pőcze Panna tette meg a harmadik játékrészben. Kuna Szonja már a negyedik felvonásban lobbantotta lángra a reményt és a tüzet a szemekben. Tóth-Csabai Dóra már egyenlített, de tovább kellett kaparnunk az Ethnikosz után, amit Pőcze egy kapufás góllal tett meg (11-11). Izgalmas végjáték következett, hiszen három percig senki nem tudta növelni góljainak számát, a slusszpoént Tóth-Csabainak sikerült hoznia, aki győzelmet érő találatot szerzett, ezzel átvettük a második helyet a BL-csoportunkban, és győzelemmel zártuk az évet.
Most hosszabb leállás következik a klubvízilabdában, hiszen januárban Európa-bajnokság lesz Eindhovenben, februárban pedig Dohában világbajnokságot rendeznek. Legközelebb február legvégén a Tatabányához utazunk majd, aztán várhatóan március 2-án az Egert fogadjuk a bajnokságban.
LEN NŐI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
Csoportkör 4. forduló, 2023. november 25., szombat 16:30
Budapest, FTC-MVM Népligeti Sportközpont – Népligeti uszoda
FTC-TELEKOM WATERPOLO – ETHNIKOSZ PIREUSZ 12-11 (3-4, 4-3, 1-3, 4-1)
Gólszerzőink: Kurucz-Gurisatti 6, Pőcze 2, Tóth-Csabai 2, Dömsödi, Kuna 1-1
Az FTC leány vízilabdacsapata negyedik helyen fejezte be a 2024/25-ös országos döntőt Dunaújvárosban.
Petrovics Mátyás együttese bronzot nyert az országos bajnokság egri Final8-jén.
Szerda reggel kihirdették a női vízilabda-válogatott szingapúri világbajnokságra készülő bő keretét.
Vízilabdázóink, Kurucz-Gurisatti Gréta és Leimeter Dóra szép barátságukról meséltek - VIDEÓ!
Történelmet írt női vízilabdacsapatunk! A lányok így ünnepelték a magyar bajnoki címet! – VIDEÓ
A döntő harmadik meccsét is megnyerte az FTC-Telekom női csapata a címvédő UVSE ellen.
Kedden a döntő harmadik meccsén egy újabb Fradi-sikerrel bajnokok lehetnek női pólósaink.
A FTC leány vízilabdacsapata negyedik helyen fejezte be a 2024/25-ös országos döntőt Szentesen.