2023. július 18.
VB2023: Sokgólos meccsen a házigazdák is kipipálva
A magyar női vízilabda-válogatott hat FTC-játékossal győzte le Japánt a fukuokai vb-n.

Ezúttal hat FTC-játékos is ott volt a magyar vízilabda-válogatott keretében, hiszen Máté Zsuzsanna, Gurisatti Gréta, Leimeter Dóra, Vályi Vanda és Neszmély Boglárka mellett Dömsödi Dalma is esélyt kapott Bíró Attilától, aki Neszmély mellett szintén vb-újoncként szerepel a fukuokai tornán. A találkozó kiválóan indult a házigazdák ellen. Máté az eddigi hibátlan mutatóját tartva ezen a találkozón is betalált, így az Ausztrália elleni 1/1-es lövőhatékonysága után ezúttal is 100%-al kezdett.

Gurisatti már 3-0-ra módosította az állást, és hiába jött a szépítés a hazaiaktól, Dömsödi Dalma büntetőt harcolt ki, aki mosolyogva adta át a labdát Keszthelyinek, a csapatkapitány pedig be is vágta azt (4-1). A káoszszerű játékból a japánok jöttek ki jobban, és egészen 4-4-re jöttek fel, de a negyedet 5-4-es vezetéssel zárta a magyar csapat.

Továbbra is a nyakunkban lihegett az ellenfél, elől pedig többek között Vályi tett azért, hogy növekedjen az előnyünk (8-6). Majd ismét a klubunkhoz visszatérő játékos talált be. Ekkor már Neszmély védte a válogatott kapuját, aki egy nagy helyzetet hárított, majd indította a villámgyors Vályit, aki nem hibázott (10-7). Ebből az összjátékból akár a klubszezonban is többet láthatunk majd. A félidő előtt még kétszer is betaláltak a játékosaink, Dömsödi Dalma debütálását követően első vb-gólját is megszerezte, a félidei részeredményt pedig a harmadik találatát szerző Vályi állította be (13-10).

A védelmet továbbra sem sikerült tökéletesíteni, de a gólok elől továbbra is érkeztek. Gurisatti kétszer, Vályi egyszer volt eredményes a harmadik felvonásban. Az utolsó játékrészre 20-15-ös magyar vezetéssel futottak neki a felek. 6-6-os utolsó nyolc perc következett. Leimeter a magyar gólok felét, szám szerint hármat szerzett, ezzel nem volt olyan FTC-mezőnyjátékos a mérkőzésen, aki ne talált kapuba. Ezen felül Gurisatti is még egyet rá tudott tenni. A végeredmény 26-21 lett, így megnyertük második csoportmeccsünket is. Legközelebb Új-Zélanddal csapunk össze csütörtökön hajnali 5-kor, ahol a csoportelsőség lesz a tét.

(Fotó: MVLSZ/ Kovács Anikó)

VIZES VILÁGBAJNOKSÁG, FUKUOKA

Vízilabdatorna, nők

2. forduló-2023.07.18., kedd

JAPÁN-MAGYARORSZÁG 21-26 (4-5, 6-8, 5-7, 6-6)

Gólszerzők: Hajdú 5, VÁLYI 4, GURISATTI 4, Szilágyi 4, LEIMETER 3, Keszthelyi 3, MÁTÉ, DÖMSÖDI, Parkes 1-1

"
"

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.