2023. július 24.
VB2023: Kiestünk a negyeddöntőben
A magyar női vízilabda-válogatott vereséget szenvedett a fukuokai világbajnokságon a spanyolok ellen.

A magyar csapat úgy ugrott már be a medencébe, hogy tudták, hogy a női vízilabda egyeduralkodói, a legutóbbi négy világbajnokság győztesei, azaz az amerikaiak kiestek az olaszok ellen. Nem volt azonban álomszerű a kezdés, a spanyolok egy fokkal jobban kezdték a mérkőzést, de Vályi egy megúszás után nagyszerűen vette észre a középen érkezőket, amiből büntető lett. Ezt Keszthelyi értékesítette (1-1).

Ezután egy dupla érkezett riválisunktól, Garda azonban szépített az első negyedben 3-2-re. Ismét egymás után kétszer hibáztunk hátul, majd Vályi megismételte kulcspasszát, a büntetőt ismét Keszthelyi értékesítette (5-3). Egy gól ott, majd egy gól itt következett. Ismét Garda zárta a játékrészt. Hiába talált be Leimeter Dóra, az előnyt sajnos tovább növelte ellenfelünk, ezúttal is egy góllal. Fel volt adva a lecke, 10-7-ről kellett visszajönnie Bíró Attila együttesének.

Hiába indult jól a záró felvonás. 10-8-ra zárkóztunk, sőt, 10-9 is lehetett volna, de belesípoltak a bírók. Ezzel pedig megérezték a spanyolok a vér szagát, még két találattal lezárták a mérkőzést. Egy Gurisatti Gréta-ejtés állította be a 12-9-es végeredményt. Ezzel az is eldőlt, hogy egyelőre nem szerezhetünk olimpiai kvótát. Szerdán a görögök ellen kezdjük a helyosztókat az 5.-8. helyért, reggel 8.30-kor, míg a másik ágon Egyesült Államok-Kanada párharcra kerül sor.

(Fotó: MVLSZ/Kovács Anikó)

VIZES VILÁGBAJNOKSÁG, FUKUOKA

Vízilabdatorna, nők

Negyeddöntő - 2023.07.24., hétfő

MAGYARORSZÁG-SPANYOLORSZÁG 9-12 (2-3, 2-3, 3-4, 2-2)

Gólszerzőink: Garda 4, Keszthelyi 3, LEIMETER, GURISATTI 1-1

"
"

Elnöki elismerő oklevél vb-ezüstérmes női pólósainknak

Kiss Emma, Szalkai Hanga és Füle Barbara a 2024 nyári törökországi vb-n ért el szép sikert – VIDEÓ!

Eb-ezüstérmes az U19-es leány válogatott

Az FTC-nevelésű Gulyás-Oldal Emmával a soraiban Eb-ezüstérmet szerzett az U19-es magyar vízilabda-válogatott.

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.