2024. július 4.
Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott
Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Az U16-os fiú válogatott tagjai épphogy hazatértek megszerzett vb-bronzérmükkel Máltáról, ugyanezen korosztály leány nemzeti együttese már indult is Törökországba, hogy megmérettesse magát a világbajnokságon. A csoportmérkőzéseket könnyen vette a három FTC-játékost (Füle Barbara, Kiss Emma, Szalkai Hanga) soraiban tudó magyar csapat, amely Dél-Afrikát 18-4-re, majd Kazahsztánt 14-5-re győzte le. A kieséses szakasz első mérkőzése Thaiföld ellen sem okozott nagyobb fejfájást, hiszen 16-5-re nyertek a mieink, de a negyeddöntőben Görögország ellen már csak nagy küzdelmek után, ötméterespárbajban (16-14) tudott továbbjutni a magyar válogatott. Az elődöntőben magabiztosabban játszottak a lányok és már az első játékrészben többgólos előnyt alakítottak ki, amelyet tovább növelve 18-13-re megnyerték a mérkőzést Horvátország ellen, jöhetett a döntő…

Csütörtök este Spanyolország ellen az aranyérem, vagyis a vb-cím volt a tét…  Sajnos nem kezdtük jól a mérkőzést, az első negyedben a támadásink pontatlanok voltak és nem tudtunk gólt szerezni, míg a spanyolok kétszer is a kapunkba találtak (0-2), bár ehhez egy kis szerencse is kellett, hiszen Horváth Orsolya hiába ért bele a labdába, aza kezéről megpattanva mégis túljutott a gólvonalon. A második játékrészben is nagy lendülettel folytatta riválisunk, és már négy gólra nőtt a hátrányunk (0-4). A csapat edzője, Csicsáky Vince nem várt tovább, időt kért, de mégsem tudtunk ezután sem zárkózni. Közel tizenkét perc után tört meg csak a jég, miután Horváth védését követően az ellentámadásból N. Kerekes Laura megszerezte az első magyar gólt (1-4). Azonban ez sem hozta meg a lendületet, hamar újra négygólos lett különbség.

A második félidőben még tovább nőtt a hátrányunk (1-7). Nyolc perc is eltelt, mire újra gólt tudtunk szerezni Kenéz Kincső jóvoltalából, majd Alaksza Kinga is betalált a spanyol kapuba (3-8). Horváth büntetőt védve erőt adott a csapatnak és Hetzl Adrienn is csatlakozott a gólszerzők közé, így lassan, de elkezdett zárkózni a magyar válogatott (4-8). Azonban még mindig volt bőven mit lefaragni a hátrányból, és már csak nyolc perc maradt hátra a mérkőzésből. Hiába szívta fel magát az utolsó negyedre a magyar csapat és szerzett gólt Füle Barbara, Keszthelyi Sára és Kenéz másodjára is, nem tudtunk csodát tenni. A korosztályos világbajnokság döntőjében alulmaradtunk, 10-7-re kaptunk ki Spanyolország ellen, így ezüstéremmel térhet haza Törökországból az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

GRATULÁLUNK A CSAPATNAK ÉS A SZAKMAI STÁBNAK!

U16-OS LEÁNY VÍZILABDA VILÁGBAJNOKSÁG

Törökország, döntő – 2024. július 4., csütörtök 19:00

MAGYARORSZÁG – SPANYOLORSZÁG 7-10 (0-2, 1-3, 3-3, 3-2)

Gólszerzőink: Kenéz 2, Alaksza, FÜLE, Hetzl, Keszthelyi, N. Kerekes 1-1

AZ U16-OS VB-EZÜSTÉRMES MAGYAR VÍZILABDA-VÁLOGATOTT

Játékosok: Alaksza Kinga (KSI), Dimitrovics Nia (KSI), Füle Barbara (FTC), Hetzl Adrienn (UVSE), Horváth Orsolya (BVSC), Kenéz Kincső (UVSE), Keszthelyi Sára (UVSE), Kiss Emma (FTC), Matajsz Janka (Szentes), Mikola Boglárka (TVSE), N.Kerekes Laura (BVSC), Péter Nóra (KSI), Szalkai Hanga (FTC), Tóth Freia (UVSE), Urbin Zsófia (Eger)

Szövetségi kapitány: Biros Péter, vezetőedző: Csicsáky Vince, másodedző: Karácsonyi Vazul, csapatvezető és orvos: Dr.Golopencza Péter, kapusedző: Zirighné Sós Ildikó, masszőr: Batki Bence

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.