2024. február 12.
VB 2024: a címvédő ellen jutottunk ki az olimpiára
Ötméteresekkel megnyerte a Hollandia elleni negyeddöntőt a magyar női póló-válogatott, ezzel kvótát szerzett.

Azzal a tudattal ugrott vízbe a világbajnoki negyeddöntőben a magyar női vízilabda-válogatott, hogy ha megnyeri a mérkőzést, akkor kijut az olimpiára. A spanyolok ugyanis legyőzték a szintén kvótáért küzdő Kanadát. Ugyanakkor nem várt könnyű feladat Leimeter Dóráékra, hiszen a jelenlegi talán legerősebb csapatot, a világ- és Európa-bajnok hollandokat kellett legyőzni. A két csapat egy hónapja is összemérte erejét, akkor az Eb csoportkörében, ahol a hazai medencében játszó Hollandia végül 14-11-es sikert aratott, és a tornát is megnyerte. Ezúttal bámulatosan kezdett a magyar válogatott.

Garda Krisztina vezetést szerzett, de érkezett az egyenlítés, a második felvonásban viszont újra előnyre tettünk szert Kurucz-Gurisatti Gréta révén (2-1), majd Szilágyi találatára érkezett válasz, viszont Keszthelyi-Nagy Rita 4-2-re állította be a félidei eredményt.

Az óriási tűzzel játszó magyar gárda megfogta az elején az önbizalomtól duzzadó hollandokat az elején, de ezt követően fel tudtak jönni, sőt, egy ötméteresből egyenlíteni is tudtak, de nem sokkal később már újra nálunk volt az előny (5-4). Keszthelyi-Nagy és Kurucz-Gurisatti közbenjárásával bő három perccel a lefújás előtt már 8-6-ra mentünk, de az utolsó másodpercekben az egyenlítést is elérte a vb-címvédő, így jöhettek a büntetők.

Azért voltunk nehéz helyzetben, mert két kiválóságunk, Kurucz-Gurisatti és Szilágyi is kipontozódott, így ők nem tudtak odaállni a az ötméteresekhez. Négy körön keresztül mindenki eredményes volt, majd Máté Zsuzsannán volt a sor és az ország szeme is, aki nem roppant össze a tehertől, sőt, továbbadta azt a hollandoknak. Magyari Alda pedig hárítani tudott…

A magyar csapat végül hatalmas sikert ért el, hiszen összesítésben 13-12-re legyőzte a világbajnoki címvédő és januárban Európa-bajnoki aranyérmet szerző Hollandiát, ezzel bejutott az elődöntőbe, és megszerezte a hőn áhított olimpiai kvótát. Ezek után már teher nélkül, felszabadultan küzdhetnek a lányok az vb-éremért. Az elődöntőt szerdán Görögország ellen vívjuk magyar idő szerint 14 órától.

Gratulálunk a csapatnak és hat FTC-játékosának: Kurucz-Gurisatti Grétának, Kuna Szonjának, Leimeter Dórának, Máté Zsuzsannának, Neszmély Boglárkának és Vályi Vandának!

VIZES VILÁGBAJNOKSÁG, DOHA

Női vízilabda torna

Negyeddöntő – 2024. február 12., hétfő 17:00

MAGYARORSZÁG – HOLLANDIA 8-8 (1-1, 3-1, 1-2, 3-4) - ötméteresekkel 13-12

Gólszerzőink: Keszthelyi-Nagy 4, KURUCZ-GURISATTI 2, Szilágyi 2, Garda 2, MÁTÉ, Parkes, Rybanska 1-1

"
"

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.