2023. február 18.
Újabb győztes rangadó!
Az FTC-Telekom női pólócsapata csodás játékkal győzte le az Egert, Gurisatti öt gólt lőtt.

Beragadtunk a mérkőzés elején, hiszen gyorsan ellépett az Eger kettővel. Akárcsak a Terrassa ellen, így most is Simon-Illés Anna rántotta össze a csapatot, ezúttal góljaival. Kétszer is szinte a semmiből lepte meg a vendégek kapusát, viszont egyenlíteni nem tudtunk, mert Szilágyi törte meg a sorozatát. Gurisatti Gréta és Máté Zsuzsanna azonban már a vezetést is megszerezte, amit Simon-Illés harmadik gólja követett. A négygólos rohamunkat Czigány Dóra szakította meg.

A második negyedben ellépnünk is sikerült a kék sapkásoktól. Gurisatti kettő, Leimeter egy találata 8-4-es vezetést eredményezett. A védekezést is sikerült stabilizálni Gerendás Györgynek, így egy kapott góllal zártuk a második felvonást.

Egy perc alatt háromszor rezgett a háló, Gurisatti szépségdíjas találatot szerzett, majd Szilágyi folytatta a sort, amire Leimeter Dóra válaszolt. Ekkor szedte elő a tartalékait az Eger, és kétszer is eredményesen támadtak ellenünk, amivel 10-8 volt az állás, de a negyed végén Farkas és Gurisatti nyugtatta meg szurkolóinkat.

A higgadtság pedig a negyedik negyedben is tartott, tovább növeltük előnyünket, és egy percig nem forgott kockán a három pont sorsa. Részünkről Leimeter és Farkas, az egriektől pedig Kékesi találata állította be a 14-9-es végeredményt.

A győzelmünk mellett az is jó hírrel szolgál, hogy üldözőnk, a Dunaújváros csupán döntetlent ért el a Szentes ellen, így jelenleg 5 pont előnnyel állunk az első helyen a tabellán. Jövő héten a BVSC vár ránk, majd azt követően utazunk a Padova otthonába, az Euro Kupa-elődöntő első mérkőzésére.

Női OB I, 13. forduló
FTC-Telekom Waterpolo – Eger 14-9 (5-4, 3-1, 4-3, 2-1)
Az FTC gólszerzői: Gurisatti 5, Simon-Illés, Leimeter 3-3, Farkas 2, Máté 1

"
"

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.