2023. március 7.
Tökéletes főpróba, kiütöttük az Újvárost!
Kiváló védekezéssel, BL-elődöntős csapatot győzött le az FTC-Telekom női pólócsapata az OB I-ben.

Talán a szezon egyik legjobb játékát láthattuk a Dunaújváros ellen, hiszen nem volt kérdés, szinte az egész meccsen a három pont sorsa. Neszmély Boglárka fantasztikusan hárította azokat a lövéseket, amik kivételesen nem akadtak el az előtte sorakozó blokkokban, így nyugodtan tudtuk növelni előnyünket.

Öt teljes percig nem találtuk ugyan az ellenszert a dunaújvárosi védelemre, majd Tóth-Csabai Dóra talált be és szerezte meg a vezetést. A negyed vége előtt 17 másodperccel Simon Illés-Anna duplázta meg előnyünket.

A második negyedben továbbra is stabilan állt a védelmünk, ami a győzelmünk kulcsa volt a találkozón, ellenfelünk kapuja előtt pedig ismét két alkalommal játszottuk ki a védelmet. Csapatkapitányunk, Máté Zsuzsanna is megmutatta gólszerző tudását, majd Tóth-Csabai talált be ismét.

A félidőig hibátlanul védekező csapatunk először a harmadik negyed elején kapott gólt, de ezt Simon-Illés korrigálta, a kétszer is gólt szerző Laura Aarts-cal szemben. 6-1 állt az eredményjelzőn az utolsó ráúszásnál. Mi folytattuk a szériánkat és megint kétszer voltunk eredményesek. Petik Panna két emberrel a nyakán akciózott centerként, majd Farkas Tamara góljával már 8-1 volt az eredmény.

Másfél perc volt hátra, amikor ellenfelünk háromszor is betalált, de nem forgott veszélyben a győzelmünk. 8-4-es győzelemmel kiválóan hangolódtunk a szombati, Padova elleni Euro Kupa-elődöntő visszavágóra, amit háromgólos előnyből várunk.

OBI, nők, 16. forduló

FTC-Telekom Waterpolo - Dunaújváros 8-4 (2-0, 2-0, 2-1, 2-3)

Az FTC gólszerzői: Simon-Illés 3, Tóth-Csabai 2, Máté, Petik, Farkas 1-1

"
"

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.