2020. február 25.
Remek siker az olimpiai selejtező előtt
Európa-bajnoki bronzérmes válogatottunk magabiztos győzelmet aratott a szentesi Világliga selejtezőn.

Napra pontosan egy hónappal az Európa-bajnoki bronzcsata után ismét szembe nézett egymással a magyar és a holland női vízilabda-válogatott, de ezúttal nem egy érem volt a tét, hanem „csak egy sima győzelem” a Világliga selejtezőben. A csapatban most is ott volt a három Fradista, Illés Anna, Máté Zsuzsanna és Csehó-Kovácsné Kasó Orsolya. Nagyszerűen kezdtük a szentesi meccset, hiszen már 4-1-re is vezettünk a második negyed elején, többek között Szilágyi Dorottya elképesztően nagy félpályás ejtésével, amelyet nem az üres kapuba ívelt! (a gólt ITT nézheti meg)

A vendégek azonban 4-4-re kiegyenlítettek a nagyszünetre, melyben Kasó Orsolyát Magyar Alda váltotta a kapuban. A csere az első percekben nem sült el túl jól, hiszen a hollandok rögtön háromszor is betaláltak, de utána összeállt a védekezésünk a harmadik játékrészben, elől pedig záporoztak a magyar-gólok, ezzel pedig 10-7-es állásról várhattuk a záró negyedet. Ott lenulláztuk ellenfelünket és tovább tudtuk növelni a különbséget, így meggyőző játékkal ismét nyerni tudtunk Hollandia ellen. Az Eb-n 10-8-ra, most 12-7-re.

Kérdés, hogy riválisunk mennyit adott ki magából, mindenesetre ez a siker jó ómen az olimpiai kvalifikációs torna előtt, ahol ismét összetalálkozhat a két csapat. A selejtezőt egyébként az olaszországi Triesztben rendezték volna március 9-15. között, ám a FINA jelezte, hogy a koronavírus miatt változik a helyszín.

NŐI VÍZILABDA VILÁGLIGA, EURÓPAI SELEJTEZŐ

2020.02.25., Szentes

MAGYARORSZÁG - HOLLANDIA 12-7 (3-1, 1-3, 6-3, 2-0)

Gólszerzőink: Szilágyi 4, Garda 2, Keszthelyi 2, Parkes, Illés Szücs, Vályi V. 1-1

"
"

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.