2020. október 10.
Ránk ijesztett a III. kerület, végül kilenccel nyertünk
Női vízilabdacsapatunk harmadik bajnokiját is megnyerte. Ezúttal a III. kerületet győztük le 19-10-re.

A Szeged és a Tatabánya ellen magabiztos siker után az FTC-Telekom Waterpolo női vízilabdacsapata a III. kerületi TVE-t fogadta a Népligetben az OB I alapszakaszának 3. fordulójában.

Jól kezdődött számunkra a mérkőzés, ugyanis Tóth-Csabai Dóra emberelőnyből, majd Illés Anna (a kis képen) akcióból talált be. Az óbudaiak szépítése után Illés ismét gólt szerzett, így három perc után már 3-1-re vezettünk. A kihagyott helyzetek és labdavesztések megbosszulták magukat, a III. kerület pedig három perc alatt kiegyenlített, sőt, 56 másodperccel a negyed vége előtt 4-3-ra átvette a vezetést.

A második nyolc percből alig telt fél perc és már kettővel ment a TVE, ezután viszont Vályi Vanda megrázta magát. Válogatott játékosunk dupljával egyenlítettünk, Petik Panna és Kövesdi Vivien találatával pedig a Fradi vezetett 7-5-re. A III. kerület azonban nem hagyta magát és korábbi játékosunk, Kisteleki Dóra vezérletével kiegyenlített, így a nagyszünetre 7-7-es döntetlennel mehettek a csapatok.

A harmadik negyed elejét nagyon megnyomta az FTC-Telekom Waterpolo. Pőcze Panna, Illés és Kuna Szonja akció-, illetve megúszásgóljával először a mérkőzésen három góllal vezetett a Ferencváros. Illés újabb két gólt vágott, majd Máté Zsuzsanna is betalált a negyed vége előtt két másodperccel, így 13-9-es előnnyel várhattuk a záró játékrészt.

Az utolsó nyolc percben szinte minden támadásból betaláltunk. Muzsnay Fanni tripláját Tóth-Csabai két, míg Máté egy góllal fejelte meg, így a Ferencváros a döcögős kezdés után magabiztos, 19-10-es győzelmet aratott és továbbra is száz százalékos az OB I-ben.

NŐI VÍZILABDA
OB I, ALAPSZAKASZ, 3. FORDULÓ
FTC-MVM NÉPLIGETI SPORTKÖZPONT
FTC-TELEKOM WATERPOLO-III. kerületi TVE 19-10 (3-4, 4-3, 6-2, 6-1)
Gólszerzőink: Illés 5, Tóth-Csabai, Muzsnay 3-3, Vályi, Máté 2-2, Kövesdi, Kuna, Petik, Pőcze 1-1.

"
"

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.