2023. április 21.
Neszmély-show és 10 gólos győzelem
A magyar női vízilabda-válogatott bedarálta az olaszokat a Világkupa-selejtező utolsó meccsén.

Hat mérkőzést játszott le a magyar női vízilabda-válogatott áprilisban a Világkupa-selejtező jegyében. Az első körben a görög és ausztrál válogatott elleni győzelem után a házigazda hollandok ellen nem jött össze a győzelem. Az athéni második körben viszont visszavágtunk riválisunknak, igaz az amerikaiak ellen vereséget szenvedtünk az első napon, majd az olaszok ellen zártuk a selejtezőt.

Ezúttal ismét Dömsödi Dalma maradt ki a meccskeretből, de így se maradtunk remeklő Fradi-pólós nélkül, hiszen kapusunk, Neszmély Boglárka kicsivel több, mint két negyedet védett a sorozat alatt, most pedig egy egész meccset kapott Bíró Attilától.

Kapusunk meg is hálálta a lehetőséget, ellentmondást nem tűrően hárította az olasz löketeket. 3-0 után csúszott át az első labda a magyar gólvonalon, öt percnyi játék után. Leimeter Dóra pedig megszerezte a negyedik gólját is a csapatnak.

A második játékrészben Gurisatti Gréta is betalált, és 5 további alkalommal volt eredményes a válogatott és mindössze egyszer kapitulált a védelem, köszönhetően Neszmély kiváló teljesítmények is.

Kapust cseréltek az olaszok és viszonylag gólszegényebb mérkőzés vette kezdetét. A harmadik negyedet 1-0-ra, a negyedik nyolc percet 2-1-re nyerte meg a piros-fehér-zöld alakulat, így 13-3-ra nyert a Bíró-csapat, ezzel pedig a Világkupa-selejtezők harmadik helyén végzett, ami a harmadik legjobb Long Beach-i sorsolást jelenti majd.

Ez egy óriási lépés számomra, ez volt az első meccs a válogatottban, amikor én kezdtem – már nagyon vártam. Fantasztikusan éreztem magam, nagyon jó működött előttem a védelem, jók voltak a blokkok, így nekem is sokkal könnyebb dolgom volt. Úgy ugrottunk be, hogy tudtuk: győzni kell, mégsem volt nyomás rajtam, nem éreztem ezt tehernek - nyilatkozta Neszmély Boglárka a meccs után.

Az áprilisi szünet után május elején folytatódik a bajnokság, és május harmadikán már az Eger ellen ugrik vízbe női csapatunk a bajnoki elődöntőben.

FINA VILÁGKUPA

A-divízió, harmadik forduló, 2023.04.21.

Athén

OLASZORSZÁG – MAGYARORSZÁG 3-13 (1-4, 1-6, 0-1, 1-2)

Gólszerzők: Hajdú 3, Gurisatti 2, Parkes 2, Rybanska 2, Leimeter, Vályi, Garda, Tiba 1-1

"
"

Elnöki elismerő oklevél vb-ezüstérmes női pólósainknak

Kiss Emma, Szalkai Hanga és Füle Barbara a 2024 nyári törökországi vb-n ért el szép sikert – VIDEÓ!

Eb-ezüstérmes az U19-es leány válogatott

Az FTC-nevelésű Gulyás-Oldal Emmával a soraiban Eb-ezüstérmet szerzett az U19-es magyar vízilabda-válogatott.

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.