2024. március 9.
Nem juthatunk tovább a BL-ben
Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 13-8-as vereséget szenvedett a tavalyi ezüstérmes Mataro ellen.

Történelmi eseménynek lehettek tanúi azok, akik kilátogattak a Császár-Komjádi Sportuszodába, ugyanis sosem rendeztek egy napon ugyanazon a helyszínen két ferencvárosi BL-találkozót. Ezúttal először női csapatunk ugrott vízbe a továbbjutás esélyese, a klasszisokkal teletűzdelt spanyol Mataro ellen. Gerendás Györgyék a második helyről várták az ütközetet, de csodára volt szükség ahhoz, hogy továbbjussunk, ugyanis legalább kilencgólos győzelemre lett volna szükség a tavalyi ezüstérmes ellen, hogy eséllyel fussunk neki az első helyért folyó harcnak az utolsó fordulóban.

Viszont erőt meríthettünk a legutóbbi nemzetközi bevetésünkből, ahol hátrányból nyertünk a görög Ethnikosz Pireusz ellen. Hamar szereztek vezetést a Keszthelyi-Nagy Ritát is a soraikban tudó vendégek, majd Kiss Alexandra büntetőt tudott hárítani, de hamar jött így is a második (2-0). Pőcze Panna szépített, majd 3-1 után Leimeter Dóra tett ugyanígy. Végül 5-2-és spanyol előnnyel zárult az első felvonás.

A folytatásban feltámadtunk és sikerült kiegyenlítenünk. Pőcze Panna egy bravúros ejtéssel hozta közelebb a mieinket, majd Farkas Tamara megszerezte első találatát, végül pedig Felkai Sára lepte meg egy rövid pattintott lövéssel a kapust. Viszont kifáradtunk ebben a nagy tempóban, így sikerült megint ellépnie a Matarónak a félidőre 7-5-re.

A fordulás után tovább romlott a helyzetünk, egy 4-0-ás rohamot rendezett ellenfelünk, ezt tudtuk korrigálni az utolsó játékrészben, hiába lépett el a spanyol gárda 13-5-re, Leimeter, Kuna Szonja és Kurucz-Gurisatti Gréta góljaival 13-8-ra szépítettünk, amivel egyben beállítottuk a végeredményt. Eddig is csupán halvány esélyünk volt, de ezzel a vereséggel matematikailag is eldőlt, hogy már nem juthatunk tovább a csoportból. Legközelebb március 23-án az Eger otthonába utazunk az utolsó, immáron valódi tét nélküli BL-fordulóra.

LEN VÍZILABDA NŐI BAJNOKOK LIGÁJA

2024. március 9., szombat

Budapest, Császár-Komjádi Sportuszoda

FTC-TELEKOM WATERPOLO (magyar) – CN MATARO (spanyol) 8-13 (2-5, 3-2, 0-4, 3-2)

Gólszerzőink: Pöcze 2, Leimeter 2, Kurucz-Gurisatti, Farkas, Felkai, Kuna 1-1

"
"

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.