2019. január 18.
Nagy a tét!
Az FTC-Telekom Waterpolo női csapatára nagyon fontos mérkőzés vár szombaton az Eger elleni bajnoki rangadón.

A szezon feléhez érve kijelenthető, hogy a Ferencváros női vízilabdacsapatának idén is az Eger az egyik, ha nem a legnagyobb ellenfele. A két együttes eddig már négyszer is összemérte erejét, és mindannyiszor szoros végeredmény született. Háromszor nyert a Fradi és egyszer riválisunk.

„Rengeteg tapasztalata van mindkét együttesnek az eddigi mérkőzésekről” – kezdte a szombati rangadóval kapcsolatban Béres Gergely, az FTC-Telekom vezetőedzője. „Ugyan szoros lett mindegyik találkozó vége, de mindenhol voltak olyan periódusok, ahol megnyerhettük volna a meccset, de magunknak tettük nehézzé. Nagyon sokszor megfigyelhető volt ősszel, hogy kiengedtük a kezünkből a magabiztos előnyt”

A szakember itt a Magyar Kupa negyeddöntőjének első meccsére is gondolhatott, ahol a félidőben már 8-4-re vezettünk, de az egriek végül fordítani tudtak. Ezen a találkozón remekelt az ellenfelünknél Szilágyi Dorottya, hiszen nyolc gólt lőtt a kapunkba. Ennek ellenére Béres Gergely nem gondolja, hogy tartani kellene a válogatott játékostól.

„Voltak rossz teljesítményei is. A legelső mérkőzésen nyolcszor próbálkozott, de egyszer sem tudott eredményes lenni, míg az utolsó meccsünk végén kipontozódott és nélküle jött vissza a meccsbe az Eger. Összességében azt gondolom, hogy nem kellene félnünk tőle. Azzal kell foglalkoznunk, hogy négy negyeden keresztül megfelelően koncentráljunk, ugyanis a győzelem nagy lépés lenne az alapszakasz negyedik helyének megszerzése felé” - zárta gondolatait Béres Gergely

A GYŐZELEM TÖBBET JELENTENE A PRESZTÍZSNÉL

A folytatásra nézve rendkívül fontos lenne a haza siker, hiszen a csapatok viszik magukkal az egymás elleni pontjaikat a rájátszásba. Tavaly a Fradi a negyedik, az Eger pedig az ötödik helyen végzett az alapszakaszban, így egymás ellen játszottak az elődöntőért. Mivel megnyertük a korábbi két meccset, a hét győzelemig tartó párharcot 6-0-val kezdtük és elég volt egyszer nyerni a továbbjutáshoz.

Jelenleg 15-15 ponttal áll a két csapat tabella negyedik és ötödik helyén, ám az FTC ezt egy meccsel kevesebbet játszva gyűjtötte össze. Ha nyernénk, akkor reálisan nézve ismét összekerülünk az Egerrel a rájátszásban, így akár megismétlődhet a tavalyi forgatókönyv.

Eger – FTC 11-12 (3-4, 3-3, 1-2, 4-3)
Magyar Kupa, negyeddöntő – 2018.11.16. és 17.
Eger – FTC 12-11 (3-5, 1-3, 5-2, 3-1)
FTC – Eger 14-12 (3-2, 2-3, 7-3, 2-4)

"
"

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.