2024. október 4.
A második meccset is megnyertük a BL-selejtezőben
A négygólos Plevritu vezérletével 17-8-ra nyert az FTC-Telekom Waterpolo női csapata holland riválisa ellen.

Szerdán 10-6-os győzelemmel kezdett női csapatunk az Athénban megrendezésre kerülő Bajnokok Ligája-selejtezőn. A házigazdák elleni mérkőzésen két új igazolásunk, a holland Noa de Vries és az olasz válogatott csapatkapitánya, Valeria Palmieri is góllal debütált. A második csoportmérkőzésen a szintén nyáron érkező, többszörös BL-győztes Eleftheria Plevritu lett főszereplő. Az előző napi lendületet továbbvitték a mieink a holland Zv de Zaan ellen és éppen csak elkezdődött a találkozó, de már Máté Zsuzsanna vágta be a labdát a kapuba, amelyet egyből követett Farkas Tamara találata. Nagyon hamar többgólos előnyt építettünk fel, görög légiósunk is megszerezte első Fradi-gólját (3-0). Hiába próbált zárkózni a holland együttes, Felkai Sára és Máté Zsuzska bombáival tartani tudtuk a háromgólos különbséget (5-2). Nem hagyott alább a fókusz a második játékrészben sem és egymást követték a zöld-fehérek találatai. Holland centerünk, Noa de Vries ziccerből vágott be egyet az ellenfél kapujába, míg Plevritu már harmadszor zörgette meg a hálót, így 8-4-es állással az eredményjelzőn cseréltünk térfelet.

Egyértelműen a BL-főtáblára kerülésért utazott női csapatunk a görög fővárosba, ennek megfelelően pedig egy pillanatig sem hagyott ki a koncentrációnk. A nagyszünet után Palmieri gólja után már öttel is vezettünk (9-4), majd saját nevelésű kapusunk, Neszmély Boglárka ötméterest is hárított. Innen már nem volt megállás és a negyed hátralévő részében még Kurucz-Gurisatti Gréta és Máté is szerzett egy-egy gólt, amivel már 12-6-ra vezettünk az utolsó nyolc perc előtt. Hiába próbálkozott a Zv de Zaan csapata, a különbség csak tovább nőtt, hiszen egymás után Palmieri, Bonca, Leimeter és Felkai is betalált a hollandok kapujába, a túloldalon pedig a csereként beálló 17 éves Daróczi Julianna szintén védett egy büntetőt. Végül 17-8-ra nyert Matajsz Márk együttese, amely magabiztos győzelmével nagy lépést tett a továbbjutás felé. A BL-selejtező harmadik meccsén a Rapallo Pallanuoto ellen ugrunk vízbe szombat délelőtt 11 órakor.

NŐI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Selejtező 2. csoportmérkőzés, 2024. október 4., péntek 17:30

Athén, Görögország

FTC-TELEKOM WATERPOLO – ZV DE ZAAN 17-8 (5-2, 3-2, 4-2, 5-2)

Gólszerzőink: Plevritou 4, Máté 3, Farkas 2, Felkai 2, Palmieri 2, Bonca, De Vries, Kurucz-Gurisatti, Leimeter 1-1

"
"

Bejutottunk a BL-főtáblára

12-11-re legyőzte olasz riválisát az FTC-Telekom női csapata a selejtező harmadik meccsén.

Magabiztos játékkal kezdtük a BL-selejtezőt

Kurucz-Gurisatti Gréta vezérletével 10-6-ra nyert az FTC-Telekom női csapata a Panionios ellen.