2024. október 3.
Magabiztos játékkal kezdtük a BL-selejtezőt
Kurucz-Gurisatti Gréta vezérletével 10-6-ra nyert az FTC-Telekom női csapata a Panionios ellen.

A megújuló és az immár Matajsz Márk irányította zöld-fehérek nagy lendülettel kezdték meg a 2024/25-ös szezont. Az új stáb mellett görög, olasz és holland légióssal megerősödő keret nagy reményekkel vágott neki az Athénban megrendezésre kerülő Bajnokok Ligája-selejtezőnek, ahová egyértelműen a főtáblára kerülés jegyében utazott ki az FTC-Telekom Waterpolo női csapata. Ehhez az ötcsapatos csoport első két hely valamelyikén kell végezniük a mieinknek. Jól indult az első mérkőzés a házigazda Panionios csapata ellen, hiszen Máté Zsuzsanna által megszületett az első gólunk a szezonban, ezt pedig az új csapatkapitány, Kurucz-Gurisatti Gréta találata követte (0-2). A negyed utolsó perceiben homokszem került az addig jól működő Fradi-gépezetbe, és a görögök fordítottak 3-2-re. Közel tíz perc után Bonca Vivien törte meg a jeget, amely újabb lendületet adott a csapatnak, és Farkas Tamara is bevágta a labdát a magyar válogatott korábbi elsőszámú kapusának, Gangl Edinának. Visszavéve a vezetést 3-4-es állással az eredményjelzőn fordulhattunk rá a mérkőzés második felére.

A nagyszünetet követően hiába értékesített egy büntetőt Kurucz-Gurisatti, nem tudtunk ellépni, és 6-6-ig tartotta a lépést a Panionios. Meglőtte első gólját holland játékosunk, Noa de Vries, amit még kiegyenlítettek, de ezt követően Kurucz-Gurisatti és Farkas is eredményes volt (6-8). Hatalmas löketet adott ez a mieinknek, akik fantasztikusan védekeztek, hiszen a találkozó hátralévő részében több mint tíz percig nem hagyták érvényesülni a Panionios együttesét. A nyáron szerződtetett olasz center, Valeria Palmieri is megvillant, és góllal mutatkozott be a Fradiban (6-9), a végeredményt pedig Máté Zsuzska állította be. A remek utolsó negyedének köszönhetően 10-6-ra nyerni tudott Matajsz Márk csapata, és győzelemmel kezdte az idényt, valamint az athéni BL-selejtezőt.

A csoport második meccsét pénteken a holland Zv de Zaan ellen játszuk majd magyar idő szerint 17.30-tól.

NŐI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Selejtező 1. csoportmérkőzés, 2024. október 3., csütörtök 19:30

Athén, Görögország

PANIONIOS GSS – FTC-TELEKOM WATERPOLO 6-10 (1-2, 2-2, 3-3, 0-3)

Gólszerzőink: Kurucz-Gurisatti 3, Farkas 2, Máté 2, Bonca, De Vries, Palmieri 1-1

"
"

Bejutottunk a BL-főtáblára

12-11-re legyőzte olasz riválisát az FTC-Telekom női csapata a selejtező harmadik meccsén.

A második meccset is megnyertük a BL-selejtezőben

A négygólos Plevritu vezérletével 17-8-ra nyert az FTC-Telekom Waterpolo női csapata holland riválisa ellen.