2023. november 7.
Küzdelmes győzelem a Magyar Kupa-főpróbán
Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata a második félidőben lépett el a III. Kerületi TVE-től és nyert 17-9-re.

Nehéz meccsre számíhattunk a III. Kerületi TVE ellen, mivel már az UVSE és az Eger is csupán egy góllal tudott nyerni korábban Lukács Dénes gárdája ellen. Ennek ellenére a félidőig tudta tartani velünk a lépést ellenfelünk, a meccs második felében viszont 8 találatra csak egyszer sikerült válaszolnia.

Sokat kellett várni az első gólra, amit Kuna Szonja szerzett, majd egyből egyenlített is a TVE. Tóth-Csabai Dóra találatával és Kurucz-Gurisatti Gréta értékesített büntetőjével 3-1 volt az állás, innen jött vissza ellenfelünk két eredményes akcióval döntetlenre. Aggodalomra nem volt semmi ok, hiszen Kurucz-Gurisatti, Dömsödi Dalma és Kuna 6-3-as eredményt harcolt ki az első negyedre.

Viszont okoztak néhány kellemetlen pillanatot az óbudaiak a második nyolc percben, 6-5-re zárkóztak, ahonnan még Kurucz-Gurisatti és Vályi visszahozta 8-5-re, egy újabb kerületi találatot pedig Tóth-Csabai feledtetett, viszont a félidőre mégis 9-8-as eredmény született.

Már az Eger ellen is óriási rohamokat mutattak be Máté Zsuzsannáék, ezúttal hétszer találtunk be zsinórban. Kurucz-Gurisatti, Kuna, Vályi és Dömsödi a harmadik játékrészben volt eredményes, majd utóbbi játékos folytatta a sort a záró felvonásban, utána Nagy Laura és Tóth-Csabai zárta a sort. Ezt egy vendég találat törte meg, de az utolsó szó Nagyé volt, aki beállította a 17-9-es végeredményt.

Ezzel zsinórban négy nyert mérkőzéssel és önbizalommal telve vágunk bele a hétvégi Magyar Kupának, ahol a Dunaújvárossal találkozunk az elődöntőben a Szőnyi úton, pénteken 18-kor. Amennyiben pedig fináléba jutunk, úgy az UVSE-BVSC párharc győztesével játszunk szombaton 20-kor.

MOL NŐI OB I

Alapszakasz, 7. forduló – 2023. november 07., kedd 20:00

Budapest, FTC-MVM Sportközpont

FTC-TELEKOM WATERPOLO – III. KERÜLETI TVE 17-9 (6-3, 3-5, 4-0, 4-1)

Gólszerzőink: Kurucz-Gurisatti 5, Kuna 3, Dömsödi 3, Tóth-Csabai 2, Vályi 2, Nagy 2

"
"

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.