„Köszönöm, jól vagyok. Picit még csúnya a szemem, de már nem fáj” – ezt üzenetet küldte érdeklődésünkre Kurucz-Gurisatti Gréta, aki szerdán elkezdte a világbajnoki felkészülést a magyar válogatottal Dunaújvárosban. Mint beszámoltunk róla, az FTC játékosa súlyos szemsérülést szenvedett az Európa-bajnokság utolsó csoportmérkőzésén, amely után kórházba szállították. Gréta elárulta, hogy azért ijedt meg, mert az ütés után nem látott egy ideig, de a vizsgálatok után kiderült, hogy nincs szükség beavatkozásra. Az eindhoveni tornán ugyanakkor már nem játszhatott a vb-ezüstérmes klasszis, a magyar csapat pedig egyik legjobbja nélkül az 5. helyen végzett, és nem szerzett olimpiai kvótát.
Még egy kis bevérzés látható a szemén, de már tud edzeni Kurucz Gurisatti Gréta (fotó: Laczkó Izabella \ duol.hu)
- A legfontosabb kérdés, hogy hogy van a szemed?
- Jól vagyok, voltam kedden orvosnál, és az áldását adta, hogy edzhetek, és mehetek vízbe, úgyhogy most már semmi hátráltató körülmény nincs. Még nem annyira szép a szemem, mert piros a bevérzéstől, de igazából minden rendben vele, és nem is fáj már. Most az a legfontosabb, hogy jöjjön teljesen rendbe a világbajnokságra!
- Nagyon vártuk, és reméltük, hogy ott leszel az olaszok elleni sorsdöntő mérkőzésen, végül nem tudtál segíteni a csapatnak. Nem tudtál volna játszani?
- Nagyon szerettem volna, de az orvosok nem engedték. Akkor abban maradtunk, hogy ha nyerünk az olaszok ellen, akkor az elődöntőben majd játszok. Így viszont, hogy nem sikerült továbbjutni, azt mondták, hogy ne kockáztassuk a fertőzés veszélyét, vagy azt, hogy még egyszer beleütnek a szemembe. Az orvosok elmondása szerint volt kockázat, mert maradandó is lehetett volna a sérülés, ha vállalom a negyeddöntőt.
Vályi Vandáék háromgólos hátrányból nem tudtak fordítani az olaszok ellen (Fotó: MVLSZ \ Kovács Anikó)
- A 12-11-es vereség azt jelentette, hogy az Európa-bajnokságról nem juthat ki a válogatott az olimpiára. Mit éreztél az olaszok elleni rangadó alatt és után?
- Nagyon rossz volt, és rengetegen kérdezték, hogy hogy van a szemem.
- Dohában lesz az utolsó lehetőségetek arra, hogy megszerezzétek a kvótát. Hogy élitek meg ezt a helyzetet?
- Nyomás nincs rajtunk még, mert van két hét a világbajnokságig. Nekünk az a dolgunk, hogy csináljuk tovább azt, amit eddig csináltunk, mert azt gondolom, hogy nem rossz a fizikai állapotunk és az a taktika sem, amit használunk. Egyénileg és csapat szinten kell kihozni magunkból azt, amit valójában tudunk. Ez valamiért az Eb-n nem jött ki. Lehet a túl nagynak érzékelt tét miatt történt így, de ez nem annyira meglepő, mivel két új szövetségi kapitánnyal dolgozunk együtt, akiknél teljesen mások az edzéseink, a rituáléink és a felfogásunk a vízilabdáról. Nekünk is szokni kellett ezt, de
A magyar válogatott február 4-én Új-Zéland ellen kezdi meg a világbajnokságot, ahol akár egy hatodik hellyel is megválthatja a repülőjegyet a párizsi olimpiára.
Zöld-fehérben folytatja a világ legjobbja és a magyar válogatott két kulcsembere, Keszthelyi és Szilágyi is.
Az FTC leány vízilabdacsapata negyedik helyen fejezte be a 2024/25-ös országos döntőt Dunaújvárosban.
Petrovics Mátyás együttese bronzot nyert az országos bajnokság egri Final8-jén.
Szerda reggel kihirdették a női vízilabda-válogatott szingapúri világbajnokságra készülő bő keretét.
Vízilabdázóink, Kurucz-Gurisatti Gréta és Leimeter Dóra szép barátságukról meséltek - VIDEÓ!
Történelmet írt női vízilabdacsapatunk! A lányok így ünnepelték a magyar bajnoki címet! – VIDEÓ
A döntő harmadik meccsét is megnyerte az FTC-Telekom női csapata a címvédő UVSE ellen.
Kedden a döntő harmadik meccsén egy újabb Fradi-sikerrel bajnokok lehetnek női pólósaink.