2024. március 2.
Könnyed siker a tartalékos címvédő ellen
Jó teljesítménnyel rukkolt elő az FTC női vízilabdacsapata, amely 16-8-ra győzött az Eger ellen.

Mind a hat friss világbajnoki ezüstérmesünk medencébe ugrott a címvédő elleni szombati meccsen, ahol ezzel is jelezte Gerendás György, hogy az FTC komolyan veszi a rangadót, pedig már korábban is tudtuk, hogy az Eger valószínűleg két válogatott klasszisa nélkül utazik majd a fővárosba. Szilágyi Dorottya és Parkes Rebecca hiánya azért már előrevetítette a Fradi sikerét, de a vendégek a második negyed elején még 5-4-re zárkóztak. Kezdetben érezhető volt némi bizonytalanság Neszmély Boglárkán, akinek szerencséje sem volt, hiszen egy kivédett lövés után átcsusszant a karja alatt a labda, aztán viszont elkapta a fonalat a vb-döntőben is remeklő kapusunk. 67%-os védési hatékonysággal zárt, 24 lövésből 16-szor is hárítani tudott.

A jó védekezés hozzájárult ahhoz, hogy folyamatosan növeljük a különbséget, ami a meccs felénél még háromgólos volt, de 9-6-ról kilenc perc egri gólcsend után elléptünk 13-6-ra az utolsó negyedhez érve. Jó volt látni, hogy az Eb és vb idején itthon készülő játékosok, így Bonca, Farkas, Pőcze, Dömsödi és Tóth-Csabai is sziporkázott, míg a válogatottjaink hozták stabil teljesítményüket. A meccs kapcsán érdemes még kiemelni, hogy visszatért a csapatba régi-új játékosunk, Gerendás Matilda, aki négy és fél év kihagyás után jól szállt be.

Az FTC végül visszavágott valamelyest az őszi 12-10-es bajnoki vereségért, és 16-8-ra legyőzte a tartalékos címvédőt. Összességében jó benyomást keltett a három hónapos szünet után is a zöld-fehér együttes, amely ezzel a sikerrel továbbra is magabiztosan vezeti a tabellát.

Kedden Győrbe látogatunk, majd március 9-én szombaton jön a dupla BL-rangadó a Komjádiban, ahol 18:30-tól a Keszthelyi-Nagy Ritát is soraiban tudó spanyol sztárcsapatot, a Matarót fogadjuk. Ezt követően rendezzük majd meg 20:30-tól az FTC-Olympiakosz férfi Bajnokok Ligája-mérkőzést.

MOL NŐI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz, 11. forduló – 2024. március 2., szombat 16:00

Budapest, FTC-MVM Népligeti Sportközpont

FTC-TELEKOM WATERPOLO – TIGRA-ZF-EGER 16-8 (5-3, 4-3, 4-0, 3-2)

Gólszerzőink: Kurucz-Gurisatti 3, Kuna 3, Vályi 2, Farkas 2, Bonca 2, Tóth-Csabai 2, Pőcze, Máté 1-1

"
"

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.