2024. június 22.
Könnyed győzelem a felkészülési meccsen
Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

Már az olimpia van a fókuszban mindkét vízilabda válogatottunknál, ennek jegyében a férfiak ezen a héten Gyöngyösön készültek, míg a női csapat szombat este Gödöllőn játszott hivatalos felkészülési mérkőzést. A két társkapitány, Mihók Attila és Cseh Sándor huszonhárom játékossal kezdte meg az edzéseket, a bő keretben pedig hatan kaptak helyet az FTC-Telekom Waterpolo csapatából: Dömsödi Dalma, Kurucz-Gurisatti Gréta, Leimeter Dóra, Máté Zsuzsanna, Neszmély Boglárka és Vályi Vanda. Közülük hárman kaptak lehetőséget Kanada ellen - Leimeter, Vályi és Neszmély - akik így egy lépéssel közelebb kerültek ahhoz, hogy bizonyítsanak és tagjai legyenek a 13 fős Párizsba utazó nemzeti együttesnek.

Először rendeztek Gödöllőn vízilabda mérkőzést, amelyen az első gólt a vendégek csapata szerezte meg, de a következő magyar támadásban sikerült kapuba találnia a hazaiaknak. A negyed végén egymást követően kétszer is betaláltunk Kanada kapujába, majd csapatkapitányunk, Keszthelyi Rita révén átvettük a vezetést, így egygólos előnnyel kezdhettük meg a második játékrészt (3-2). Hiába egyenlített Kanada a labdaszerzést követően, nem tudott fordítani. Ezt követően pedig mind a két együttes fokozott figyelmet fordított a védekezésre, így hosszú percek teltek el gól nélkül, mire a csapatkapitány megszerezte második találatát és így ismét előnnyel fordulhattunk rá a következő negyedre (4-3).

A második félidőben viszont felszívták magukat a mieink és még keményebben védekeztek, nem engedték, hogy a kanadai csapat zárkózni tudjon, még a magyar válogatott hatszor is kapuba talált a játékrészben (10-3). Közel 18 percig nem engedtük, hogy szépítsenek a vendégek, viszont ezt követőn kétszer is betaláltak a kapunkba. A fantasztikus harmadik negyednek köszönhetően azonban nem fenyegette veszély a győzelmünket. Emberelőnyben Leimeter Dóra passzát, Garda Krisztina gólra váltotta, így ismét hattal vezettünk (11-5). A mérkőzés utolsó négy percében oda-vissza talált be egymás után a két együttes, amelyet Leimeter ötméteresből szerzett gólja szakította meg. A magyar válogatott végül kétszer annyi gólt szerezve, 14-7-re magabiztosan nyerte meg a felkészülési mérkőzést.

A szövetségi kapitányok várhatóan szűkítenek majd a kereten, majd jövő héten Görögországba utazik a magyar csapat, ahol erős ellenfelekkel készülhet majd az olimpiára.

NŐI VÍZILABDA FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

2024. június 22., szombat 19:00

Gödöllő, Gödöllő Városi és Térségi Uszoda

MAGYARORSZÁG - KANADA 14-7 (3-2, 1-1, 6-0, 4-4)

Gólszerzőink: Szilágyi 4, Keszthelyi 3, Garda 3, Faragó 2, Hajdú, Leimeter 1-1

"
"

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.

Hat FTC-játékos került be a bő olimpiai keretbe

Május 27-én kezdi meg felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Gerendás György: ,,Megmutattuk, hogy tudunk küzdeni"

Női vízilabdacsapatunk második lett az ob I-ben. Visszavonuló trénerünk, Gerendás György értékelte az idényt.

Bajnoki ezüstérmes az FTC női pólócsapata

Idegőrlő csatában 11-10-re kikapott az FTC az UVSE ellen a bajnoki döntő második felvonásában.