2023. december 16.
Jó start az Eb-felkészülésben
Nyert Kína ellen a magyar női vízilabda-válogatott az új szövetségi kapitányi duó első mérkőzésén.

Öt FTC-játékos neve szerepelt az Európa-bajnokságra készülő női vízilabda-válogatott kihirdetett keretében, név szerint Kurucz-Gurisatti Gréta, Leimeter Dóra, Neszmély Boglárka, Vályi Vanda és a hosszú idő után visszatérő Kuna Szonja kapott bizalmat a Mihók Attila, Cseh Sándor párostól. Az öt sportoló közül Neszmély és Vályi maradt ki az első meccskeretből, amit a Kínai válogatott ellen vívtunk.

Leimeter azonban megszerezte a női válogatott új korszakának első találatát Egerben, Kurucz-Gurisatti pedig már 4-1-re módosította az állást még az első játékrészben, ami 5-1-re végződött. A következő játékrészben zárkózott az ázsiai csapat, 6-3-al fordultunk a második félidőre.

Gólgazdag harmadik felvonás következett, öt alkalommal találtunk be, ezzel szemben a kínaiak háromszor jártak sikerrel a kapunk előtt. A 11-6-os állással már nagyrészt eldöntöttük a lényegi kérdéseket, az utolsó negyedben Keszthelyi-Nagy Rita szerezte meg a negyedik és az ötödik találatát, így született meg a 13-8-as végeredmény.

Vasárnap 14:45-től a Császár Komjádi Sportuszodában mérkőzik meg újból a két csapat.

NŐI VÍZILABDA EB-FELKÉSZÜLÉS

Eger, Bitskey Aladár Uszoda

MAGYARORSZÁG - KÍNA 13-8 (5-1, 1-2, 5-3, 2-2)

Gólszerzőink: Keszthelyi-Nagy 5, KURUCZ-GURISATTI, LEIMETER, Szilágyi, Mészáros, Mahieu, Horváth, Dobi, Peresztegi-Nagy 1-1f

"
"

Elnöki elismerő oklevél vb-ezüstérmes női pólósainknak

Kiss Emma, Szalkai Hanga és Füle Barbara a 2024 nyári törökországi vb-n ért el szép sikert – VIDEÓ!

Eb-ezüstérmes az U19-es leány válogatott

Az FTC-nevelésű Gulyás-Oldal Emmával a soraiban Eb-ezüstérmet szerzett az U19-es magyar vízilabda-válogatott.

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.