2024. március 5.
Hoztuk a kötelezőt a sereghajtó ellen
15-9-re nyert a listavezető FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Győr otthonában.

A Tatabánya (22-10) és az Eger (16-8) elleni mérkőzések után újabb nagyarányú győzelemre lehetett számítani az FTC-től, hiszen Gerendás György tanítványai a bajnokságban utolsó helyen álló Győrhöz látogattak kedd este. A hazaiakon ugyanakkor érezhető volt, hogy a múlt heti edzőváltás miatt új lendületet kaptak, és ellenünk is küzdöttek végig becsülettel. Kevesebb, mint négy perc után 4-1-re vezettünk Dömsödi Dalma góljával, de innen sikerült egy találatra visszazárkóznia Hargitai Attila csapatának (4-3). Amikor kellett, akkor vb-ezüstérmeseink vezérletével hoztunk egy 4-0-s sorozatot, amivel gyakorlatilag végleg leszakítottuk a győrieket (8-3). Korábbi játékosunk, a négy góllal záró Petik Pannának köszönhetően sokáig tartotta magát ellenfelünk, amely végül kilencszer is bevette a kapunkat, tehát a várt jó védekezés ezúttal elmaradt a Fradi részéről. Végül 15-9-re megnyertük a meccset és készülhetünk a szombati Bajnokok Ligája-rangadóra, ahol a Keszthelyi-Nagy Ritával és több világ- és Európa-bajnok holland klasszissal felálló Maratót látjuk vendégül a Komjádi uszodában.

MOL NŐI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz, 12. forduló – 2024. március 5., kedd 19:00

Győr, Aqua Sportközpont

UNI-GYŐR GYVSE – FTC-TELEKOM WATERPOLO 9-15 (3-6, 1-2, 2-4, 3-3)

Gólszerzőink: Kurucz-Gurisatti 4, Vályi 3, Pőcze 3, Kuna 2, Leimeter, Lengyel, Dömsödi 1-1

"
"

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.