2023. november 4.
Nagyarányú győzelem a BL-ben
Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata ismét sokgólos győzelmet aratott a Népligetben az Eger ellen.

Bizakodva várhattuk a találkozót, hogy megszerezzük az első BL-győzelmünket a szezonban a több hiányzóval felálló Eger ellen. A kezdősípszó elharsant időben, de egy hosszabb szünet következett technikai okok miatt, ami kezdetben a mi játékosainkat zavarta meg jobban, viszont hamar be tudtuk darálni ellenfelünket és nyertünk 18-7-re.

A találkozó egy vendég góllal indult, Pőcze Panna pedig kétszer is a kapufát találta el. Tóth-Csabai Dóra azonban nem hibázott már és egyenlített, ám ismét jött egy egri találat. Ezt követte egy 5-0-s zöld-fehér roham, mely alatt Vályi Vanda és Máté Zsuzsanna egyszer, Kurucz-Gurisatti Gréta pedig háromszor is eredményes tudott lenni. Az Eger 8,5 perc után adott magáról életjelet, hiszen ennyi ideig nem találtak be Sike József tanítványai (6-3).

Kurucz-Gurisattiék az 5-0-s szériát meg tudták duplázni is, hiszen most tizet lőttünk egymás után. Kurucz-Gurisatti ezúttal háromszor, Dömsödi kétszer, Vályi, Kuna, Tóth-Csabai, Máté és Nagy Laura pedig egy-egy találattal járult hozzá az elképesztő sorozathoz (16-3), amihez hozzátartozik az is, hogy Neszmély Boglárka és a védelem közel 15 percig nem hibázott hátul. Ehhez pedig már a nemzetközi kupaporondon debütáló kapusunk, Orbácz-Nagy Júlia is hozzájárult. A mérkőzés 18-7-es végeredménnyel zárult, Leimeter Dóra és Nagy Laura zárta részünkről a találkozót.

A jövőhéten újabb kemény napok várnak női csapatunkra, hiszen kedden 20 órakor fogadjuk azt a III. Kerületi TVE-t, amely a közelmúltban közel volt ahhoz, hogy borsot törjön az UVSE orra alá. Szombaton pedig a Magyar Kupa-döntőbe jutásért ugrunk vízbe a Dunaújváros ellen.

LEN NŐI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
Csoportkör - 3. forduló, 2023. november 4., szombat 18:30

Budapest, FTC-MVM Népligeti Sportközpont

FTC-TELEKOM WATERPOLO – TIGRA-ZF-EGER 18-7 (4-2, 3-1, 6-0, 5-4)

Gólszerzőink: Kurucz-Gurisatti 6, Tóth-Csabai 2, Vályi 2, Máté 2, Dömsödi 2, Nagy 2, Leimeter, Kuna 1-1

"
"

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.