2019. november 9.
Győztes rangadó után vezetjük a bajnokságot
A különbség csak egy gól lett, de ennél magabiztosabban nyert az FTC-Telekom Waterpolo női csapata Egerben.

Izgalmas és szoros meccsre számítottunk az Eger-FTC női vízilabda rangadón, hiszen a felek két hete a Magyar Kupában kiélezett csatát vívtak, ahol 10-9-es zöld-fehér győzelem született. Ezúttal a második negyed közepéig haladtak fej-fej mellett a csapatok, akkor azonban 2-2-es állásnál Tóth-Csabai Dóra és Illés Anna góljával elléptünk 4-2-re. Ugyan hátra volt még több, mint a meccs fele, de később kiderült, hogy ez a két gól döntőnek bizonyult. Az FTC irányítani tudott, az Eger pedig csak futott az eredmény után. 4-4-nél még kiegyenlítettek a hazaiak a harmadik negyed közepén, de ez rengeteget kivett belőlük. Tóth-Csabai távoli bombájával, majd a Ráski-Illés páros gyönyörű összjátékával újabb kétgólos előnyre tettünk szert 6-4-nél, az utolsó negyedet pedig 7-5-ről kezdhettük.

Szilágyi Dorottya értékesített ötméteresével még egyre zárkózott az Eger (6-7), de nagyon jól reagált a bekapott találatra a Fradi, ugyanis sorozatban három elképesztően nagy góllal 10-6-ra elléptünk három perccel a meccs vége előtt. Ráski Lilla, Muzsnay Fanni és Illés Anna is nagyon pontosan célzott és a hatalmas erővel lőtt a kapu sarkába. Eldőlt a rangadó! Zárkóztak a hazaiak és az utolsó másodpercben még kaptunk egy gólt, de ez már nem osztott, nem szorzott, így a Magyar Kupához hasonlóan ezúttal is 10-9-re nyertünk a Bitskey Aladár Uszodában. Az FTC megérdemelten ünnepelhetett, hiszen egy pillanatra sem engedte ki a kezéből a meccset, melyen a hazaiak egyszer sem vezettek.

A forduló rangadóján az UVSE legyőzte a BVSC-t, így a Ferencváros egyedül vezeti a magyar bajnokságot hat forduló után 18 ponttal, mögötte pedig a címvédő és a Dunaújváros áll egy meccsel kevesebbet játszva 15-15 ponttal. A következő fordulóban hatalmas csata várható a veretlenség megtartásáért, ugyanis november 14-én 19 órától az UVSE-t fogadjuk a Népligetben. A derbit élőben közvetíti az M4 Sport!

Az EGER-FTC mérkőzést teljes egészében megnézhetik itt:

NŐI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz 6. forduló, 2019.11.09., szombat

Eger, Bitskey Aladár Uszoda

LFÁ-ZF-Eger – FTC-Telekom Waterpolo 9-10 (1-1, 1-3, 3-3, 4-3)

Gólszerzőink: Illés 4, Tóth-Csabai 2, Muzsnay 2, Máté 1, Ráski 1

"
"

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.