2024. október 9.
Nyertünk a szezon első bajnoki meccsén
Fiatalokkal a keretben 17-7-re nyert az FTC-Telekom Waterpolo női csapata a Tatabánya ellen.

Az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a múlt heti, athéni Bajnokok Ligája-selejtezőben mind a négy csoportmérkőzését megnyerve jutott tovább a főtáblára. Azonban nem volt sok ideje pihenni a mienknek, hiszen ezen a héten elrajtolt a magyar bajnoki szezon is, amelynek első fordulójában a Tatabánya ellen kellett vízbe ugraniuk a zöld-fehéreknek, akiknek a keretéből olyan meghatározó játékosok maradtak ki, mint Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Plevritu, vezetőedzőnk ugyanis tartotta magát ahhoz, hogy több fiatal pólósunknak is megadja az esélyt a bizonyításra a felnőttek között.

Szerda este már az új csapatképekkel feldíszített népligeti uszodában fogadhattuk vendégünket, amely a mérkőzés első találatát megszerezte, de nem tartott sokáig az előnye. Bonca Vivien sorozatban három, míg a születésnapos Kuna Szonja egy gól lőtt (4-1), így megadták az alaphangot a magabiztos hazai sikernek. Innen még próbálkozott zárkózni a tatabányai csapat, de Hertzka Orsolya és Fekete Flóra bombáját követően négygólos Fradi-vezetéssel zártuk az első negyedet. A második játékrészben hiába akadt Kiss Alexandra hálójába háromszor is a labda, Valeria Palmieri emberelőnyből szerzett találatával és Herztka-Fekete párosának köszönhetően tovább növeltük az előnyünket (9-4).

A nagyszünetet követően Matajsz Márk kapust cserélve az ifjúsági korosztályú Daróczi Juliannát küldte be. Fiatal játékosunk Athénban már bemutatkozott a nemzetközi porondon, de az ob I-ben most kapott először lehetőséget. Ezt követően viszont egy kissé megingott a támadójátékunk, és míg nálunk Máté Zsuzska lőtt csak gólt, addig a vendégek kétszer is sikerrel jártak (10-6). Azonban tartva magabiztos vezetésünket, a szintén első felnőtt bajnoki mérkőzésén szereplő Csernus Flóra is bemutatkozott, majd Noa de Vries csavarja akadt be (12-6). Az utolsó negyed nem tartogatott nagy meglepetést. Palmieri kettő, Fekete és Kuna még egy-egy találatot szerzett, és végül a harmadik debütálónk, Szalkai Hanga is csatlakozott a góllövők listájához. A papírformát nem meghazudtolva, magabiztos, 17-7-es győzelmet arattunk hazai medencében a magyar bajnokság első fordulójában.

Szombat délután a Szeged ellen folytatja szereplését Matajsz Márk együttese, jövő héten pedig a Magyar Kupa negyeddöntője vár ránk a III. kerületi TVE ellen.

MOL NŐI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz 1. forduló, 2024.10.09., szerda 19:45

Budapest, FTC-MVM Népligeti Sportközpont

FTC-TELEKOM WATERPOLO – TATABÁNYA WOMENS WATER POLO 17-7 (6-2, 3-2, 3-2, 5-1)

Gólszerzőink: Bonca 3, Fekete 3, Palmieri 3, Hertzka 2, Kuna 2, De Vries, Csernus, Máté, Szalkai 1-1

"
"

21 gólos előny: gyakorlatilag Final Fourban pólósaink

28-7-re nyert az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Magyar Kupa negyeddöntőjének első meccsén.

Cél a Magyar Kupa négyesdöntő

Női csapatunk szerdán idegenben, majd pénteken a Népligetben küzd a továbbjutásért a III.kerületi TVE ellen.

Fölényes győzelem idegenben

Kuna Szonja vezérletével 15-4-re nyert az FTC-Telekom Waterpolo női csapata Szegeden.

Szegeden hangolódunk a Magyar Kupára

Szombaton Szegeden, a jövő héten Budapesten várnak fontos meccsek női vízilabdacsapatunkra.

Itthon kezdjük a bajnokságot

A BL főtáblájára jutott FTC női vízilabdacsapata a Tatabányát fogadja a Népligetben az ob I nyitófordulójában.

„A legkellemesebb BL-csoportba kerültünk”

Spanyol, olasz és holland csapatokkal kell megküzdenie az FTC-Telekom Waterpolo női csapatának a főtáblán.

Hibátlan teljesítménnyel megyünk tovább a BL-be!

Az FTC-Telekom női csapata 9-8-ra legyőzte a Sant Andreut az utolsó selejtezőmérkőzésen.

Bejutottunk a BL-főtáblára

12-11-re legyőzte olasz riválisát az FTC-Telekom női csapata a selejtező harmadik meccsén.