2023. február 22.
Győzelem a Szőnyi úton
Az FTC-Telekom női pólócsapata a BVSC ellen folytatta hibátlan bajnoki szereplését.

Három percet kellett várni az első találatra, amit Pőcze Panna szerzett emberelőnyből, ezután viszont megnyílt a gólcsap mindkét oldalon. Mi diktáltuk a tempót, ellenfelünk viszont nagyon jól követte. Fej-fej mellett haladtunk a Vasutasokkal 4-4-ig. Fekete büntetőből egyenlített, majd Simon-Illés Anna találatára Gémes válaszolt, ahogy Leimeter Dóra góljára is. Estelle Millot is betalált, ami után Mészáros egalizált. A dudaszó előtt azonban vezetést szereztünk, Tóth-Csabai Dóra lövése a hálóban landolt.

Belén Vosseberg révén sikerült kettővel ellépnünk a hazaiaktól, akik azonban gyorsan zárkóztak 6-5-re. Ismét közel voltak a döntetlenhez, de Kolarova kapufára bombázott egy ötméterest, amit Millot bosszult meg egy becsorgó labdával, így kétgólos előnnyel cseréltünk térfelet.

A harmadik negyedig kellett várni Gurisatti Gréta első góljára, aki gyönyörűen lőtte át a sárga-kékek védelmét, jó szokását pedig folytatta is legeredményesebb játékosunk és ismételni tudott a következő támadásban.

Az utolsó nyolc percre 9-5-ös vezetéssel indultunk el. A BVSC harmadik büntetőjét lőhette, és a másodikat hagyta ki a mérkőzésen. Mégis zárkózott a BVSC, de Millot távoli bombája űberelni tudta Mészáros találatát. A hab a tortán Farkas Tamara gólja volt, aki beállította a 11-6-os végeredményt.

Ezzel a győzelemmel pedig megfelelően hangolódott Gerendás György csapata, a szombati Euro Kupa-elődöntő, első mérkőzésére, amit idegenben, a Padova ellen kezd meg női csapatunk.

OB I, nők, 14. forduló

BVSC – FTC-Telekom Waterpolo 6-11 (4-5, 1-2, 0-2, 1-2)

Az FTC gólszerzői: Millot 3, Gurisatti 2, Pőcze, Simon-Illés, Tóth-Csabai, Leimeter, Vosseberg, Farkas 1-1

"
"

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.