2023. január 25.
Magabiztos győzelem a sereghajtó ellen
Az FTC-Telekom női pólócsapata fiataljaink remeklésével gyűjtötte be az újabb három pontot Győrben.

Kicsit álmosan kezdtük a találkozót, támadóhibákat vétettünk, kihagyott lövéseink is voltak. Bő három perc után szereztük meg a vezetést Belén Vosseberg jóvoltából, ellenfelünk azonban büntetőből egyenlített, ezt követően viszont végig vezettünk a találkozón. Máté Zsuzsanna emberfórból, Tóth Csabai Dóra megúszásból volt eredményes. Szedlák Mónika szépített, a negyedet mégis háromgólos előnnyel zártuk, Tóth Csabai és Vosseberg is meglőtte a második gólját.

Német légiósunk egyből a harmadikat is megszerezte a második felvonás elején, Huszti viszont visszaállította a háromgólos különbséget a két csapat között. Máté a második emberelőnyös gólját lőtte, de a félidő végén 4-7-re módosította az állást a Győr.

A fordulás utáni első találatot a hazai csapat szerezte, erre a 16 éves Awad Zoya válaszolt egy centerakcióval. Huszti Dóra felzárkóztatta csapatát, ezután pedig ismét egy fiatal tehetség iratkozott fel a góllövőlistára Nagy Laura személyében. Ellenfelünk megint gólt szerzett, de Petik és Pőcze jóvoltából néggyel is elléptünk.

Ismét a győriek nyitották meg a negyedet, viszont harmadik utánpótlás-korú játékosunk, Gulyás-Oldal Emma is betalált, sőt, Máté akciógólja és Gálicz büntetője után másodjára is eredményes volt 15 esztendős reménységünk. A mérkőzés hátralévő részében Tóth Csabai, Vosseberg és Pőcze volt eredményes, így 9-17-re nyertünk a tabella utolsó helyén álló együttes ellen.

Következő állomásunk Terrassa lesz, ahol az első mérkőzést szombaton játsszuk az Euro Kupa negyeddöntőjében.

OB I, nők, 9. forduló
Győr - FTC-Telekom 9-17 (2-5, 2-2, 3-4, 2-6)
Az FTC gólszerzői: Vosseberg 4, Máté, Tóth Csabai 3, Gulyás-Oldal, Pőcze 2, Awad, Nagy, Petik 1-1

"
"

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.