2023. október 28.
Győzelem a derbin!
Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata remek játékkal végig kézben tartotta a mérkőzést az UVSE ellen.

Nem indult jól a hét női csapatunk számára, hiszen a szombati, Mataro elleni idegenbeli 15-3-as vereség után a Szentest fogadtuk szerdán, de a 19-11-es találkozó alapján nem mondhattuk azt, hogy kimagasló teljesítmény várható a derbin. Kurucz-Gurisatti Gréták erre azonban rácáfoltak, az említett játékos négy találattal járult hozzá a 12-8-as győzelemhez.

Igaz, az előnyt az UVSE szerezte meg egy kapufás góllal, de a folytatásban már nem sikerült túljuttatni a stabil teljesítményt nyújtó Neszmély Boglárkán a labdákat. Ezzel szemben elől először Kurucz-Gurisatti Gréta harcolt ki emberelőnyt, majd visszakérte és értékesítette is azt, később pedig Bonca Vivien tréfálta meg Magyari Aldát (2-1).

Kurucz-Gurisatti már 3-1-re növelte előnyünket, majd újra letesztelték Neszmélyt, ezúttal egy trükkös ejtéssel, amit magabiztosan hárított, majd az induló Vályi kapta a játékszert, aki beforgatott egy védőt és Magyari mellett passzolt el (4-1). Az UVSE zárkózott 4-2-re, egy kijátszott akció végén azonban Tóth-Csabai Dóra tett arról, hogy a félidőre 5-3-as előnnyel menjünk.

A folytatásban aztán Kurucz-Gurisatti és Vályi találataival már 7-3 volt az előnyünk. A harmadik nyolcperc végére azonban közelebb került riválisunk, hiszen háromszor is túljártak az eszünkön, részünkről pedig egyedül Bonca talált be. A negyed vége előtt egy másodperccel viszont Farkas Tamara egy kényelmesebb, 9-6-os előnyhöz juttatott minket egy távolról szerzett góllal.

Vályi, Kurucz-Gurisatti és Pőcze Panna egymás után növelték előnyünket, ami már 12-6-os vezetést jelentett számunkra, így az is belefért, hogy az egész meccsen jól muzsikáló védelem és ebben a gépezetben kulcsszerepet betöltő Neszmély kiengedjen a végére, hiszen így is 12-8-ra nyertünk az első derbin a bajnokságban.

A következő feladat egy hét múlva lesz női gárdánk számára. Szombaton azt az Egert fogadjuk a BL-ben, akik legutóbb az ob I-ben legyőztek minket, tehát van mit törlesztenünk a hevesieknek.

MOL NŐI OB I

Alapszakasz, 6. forduló – 2023. október 28., szombat 14:05

Budapest, FTC-MVM Sportközpont

FTC-TELEKOM WATERPOLO - UVSE 12-8 (2-1, 3-2, 4-3, 3-2)

Gólszerzőink: Kurucz-Gurisatti 4, Vályi 3, Bonca 2, Tóth-Csabai, Farkas, Pőcze 1-1

"
"

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.