2023. január 13.
Gólparádé és Fradi-győzelem az Euro Kupában!
Az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Grand Nancy ellen szerezte meg első 3 pontját.

Lejátszotta az év első mérkőzését Gerendás György csapata. Az első gólt ugyan nem mi szereztük, de Gurisatti Gréta emberelőnyből egyenlített. Újabb gólváltás következett, Pacheco Herce találatára Tóth-Csabai Dóra válaszolt. A játékrészt sikerült előnnyel befejezni, Simon-Illés Anna szerezte meg a vezetést.

A második nyolc perc elején még mindig maradt a Nancyban erő, egészen 5-5-ig tartották a tempót. Gurisatti Gréta és Leimeter Dóra volt eredményes. Ezután viszont felőröltük ellenfelünket. A félidő végéig Máté Zsuzsanna, a felnőtt nemzetközi mezőnyben frissen bemutatkozó Gulyás-Oldal Emma, és Gurisatti Gréta voltak eredményesek.

A fordulást követően ismét záporoztak a Fradi-gólok. Leimeter, Gurisatti, majd megint Leimeter váltották egymást a góllövőlistán. A Nancy Pacheco Herce révén volt eredményes, de Kuna Szonja találatával már ismét hét volt közte. Igaz, ezt Kahena Benlekbir hatra csökkentette. Az utolsó negyed előtt még Belen Vosseberg is megszerezte első gólját a meccsen.

A záró felvonásban az előző negyedben megszerzett hat gólt is meg tudta fejelni csapatunk. Alicia Gabriele volt eredményes először, ezt követően viszont Vosseberg három, Leimeter kettő, Gurisatti pedig egy gólt lőtt. Kahena Benlekbir törte meg a sorozatot, de nem végleg. Dömsödi, Simon-Illés, Vosseberg és végül Gulyás-Oldal góljai zárták az első Euro Kupa csoportmeccsünket, amit 25-9-re nyertünk.

Holnap a házigazda Mulhouse ellen biztosíthatjuk be a továbbjutást a legjobb nyolc közé.

Női vízilabda, Euro Kupa,
2. selejtezőkör, B-csoport, Mulhouse, Franciaország
Grand Nancy - FTC-Telekom 9-25 (2-3, 3-5, 2-6, 2-11)
Az FTC gólszerzői: Gurisatti, Leimeter, Belen Vosseberg 5-5, Simon-Illés, Gulyás-Oldal, Dömsödi 2, Máté, Kuna, Petik, Tóth-Csabai 1-1

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.