2024. október 12.
Fölényes győzelem idegenben
Kuna Szonja vezérletével 15-4-re nyert az FTC-Telekom Waterpolo női csapata Szegeden.

A hétközi magabiztos Tatabánya elleni győzelem után idegenben folytatta szereplését női csapatunk a magyar bajnokság alapszakaszában. Szombat délután Szegedre utazott Matajsz Márk együttese, amely már a jövő heti Magyar Kupa-negyeddöntőkre készülve erős kerettel ugrott vízbe.

Kisebb fáradtság látszott az FTC-Telekom csapatán, ami miatt kicsit lassabban lendültek játékba a mieink, így a mérkőzés első gólját a hazaik szerezhették meg. Egy remek Neszmély Boglárka védést követően azonban összeszedtük magunkat, és négy perc alatt ötször is betaláltunk a tisza-partiak kapujába (1-5). Kuna Szonja háromszor, míg Leimeter Dóra kétszer járt sikerrel, ezzel pedig megalapozták a magabiztos Fradi-vezetést már az első negyed végére. A betonbiztos védekezésünknek köszönhetően közel tizenöt perc után tudott ismét csak gólt szerezni a Szeged, de Kurucz-Gurisatti Gréta, Bonca Vivien és Hertzka Orsolya találatával csak tovább növeltük előnyünket, így 2-8-as állással az eredményjelzőn fordulhattunk rá a mérkőzés második felére.

A nagyszünetet követően első támadásából még betalált a kapunkba a hazai csapat, de a negyed hátralévő részében már nem hagytunk nekik esélyt. Csatlakozott a gólszerzők listájához görög klasszisunk is, Eleftheria Plevritu, majd Kuna vágta be a labdát, a találkozón már negyedik alkalommal (3-13). A zöld-fehérek tízgólos vezetésével kezdődhetett meg az utolsó nyolc perc, amelyben még szépített ellenfelünk, de Noa de Vries centergóljával lezártuk a mérkőzést. Gólerős játékkal és nagyszerű védekezéssel 15-4-re nyert Matajsz Márk együttese Szegeden a magyar bajnokság második fordulójában.

Jövő héten a Magyar Kupa-negyeddöntőjének párharca vár női csapatunkra, ahol ellenfelünk a III.kerületi TVE lesz. Előbb szerdán idegenben, majd pénteken a Népligetben küzdünk meg a legjobb négy közé jutásért.

MOL NŐI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz 2. forduló, 2024.10.12., szombat 15:00

Szeged, Tiszavirág Sportuszoda

SZEGEDI VÍZILABDA EGYLET - FTC-TELEKOM WATERPOLO 4-15 (1-5, 1-3, 1-5, 1-2)

Gólszerzőink: Kuna 5, Bonca 2, Hertzka 2, Kurucz-Gurisatti 2, Leimeter 2, De Vries, Plevritu 1-1

"
"

21 gólos előny: gyakorlatilag Final Fourban pólósaink

28-7-re nyert az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Magyar Kupa negyeddöntőjének első meccsén.

Cél a Magyar Kupa négyesdöntő

Női csapatunk szerdán idegenben, majd pénteken a Népligetben küzd a továbbjutásért a III.kerületi TVE ellen.

Szegeden hangolódunk a Magyar Kupára

Szombaton Szegeden, a jövő héten Budapesten várnak fontos meccsek női vízilabdacsapatunkra.

Nyertünk a szezon első bajnoki meccsén

Fiatalokkal a keretben 17-7-re nyert az FTC-Telekom Waterpolo női csapata a Tatabánya ellen.

Itthon kezdjük a bajnokságot

A BL főtáblájára jutott FTC női vízilabdacsapata a Tatabányát fogadja a Népligetben az ob I nyitófordulójában.

„A legkellemesebb BL-csoportba kerültünk”

Spanyol, olasz és holland csapatokkal kell megküzdenie az FTC-Telekom Waterpolo női csapatának a főtáblán.

Hibátlan teljesítménnyel megyünk tovább a BL-be!

Az FTC-Telekom női csapata 9-8-ra legyőzte a Sant Andreut az utolsó selejtezőmérkőzésen.

Bejutottunk a BL-főtáblára

12-11-re legyőzte olasz riválisát az FTC-Telekom női csapata a selejtező harmadik meccsén.