2024. október 22.
Fiatalokkal a csapatban újabb győzelem
Valeria Palmieri vezetésével nyert az FTC-Telekom női pólócsapata a KSI ellen.

Négy nappal azt követően, hogy az FTC-Telekom női vízilabdacsapata biztosította helyét a Magyar Kupa négyes döntőjében ismét bajnoki mérkőzésen ugorhattak vízbe a mieink. A Tatabánya és a Szeged elleni magabiztos győzelem után az újonc KSI-t fogadtuk a MOL női vízilabda OB I harmadik fordulójában. Már a szombati Bajnokok Ligája-rangadóra készülve több rutinosabb játékosunk, mint Kurucz-Gurisatti Gréta, Máté Zsuzsanna, Leimeter Dóra, Neszmély Boglárka és Noa de Vries is pihenőnapot kapott, így vezetőedzőnk ismét lehetőséget adott a fiatalabbaknak, hogy bizonyítsanak, és megmutassák képességüket a felnőttek között.

Szűk két perc alatt már 3-0 volt a javunkra, miután Valeria Palmieri, Awad Zoya és Bonca Vivien is eredményes volt. Ezt követően azonban megingott a védekezésünk, és a vendégek egy gólra zárkózni tudtak (5-4). A második játékrész elején görög klasszisunk, Eleftheria Plevritu bombázott a kapuba, de a játékunk még mindig nem volt tökéletes, amelyet ki is használt a KSI (6-5). Innen azonban jött az áttörés, és összeszedtük magunkat. Olasz centerünk remekelt, és visszaállítottuk a háromgólos Fradi-vezetést (8-5), majd egy gyönyörű összjátékban Farkas Tamara passzából Awad Zoya húzta be a kapura a labdát. Az első félidő végén Kuna Szonja szerezte meg a tizedik gólunkat, így 10-5-ös állással fordultak a csapatok.

A nagy szünet után hiába próbálkozott a KSI, és talált be háromszor is, tartani tudtuk ötgólos előnyünket, és a végig remeklő Palmieri már a negyedik gólját szerezte a mérkőzésen (13-8). Az utolsó játékrészben az első csapatban debütáló, 16 éves Matajsz Janka is csatlakozott a góllövők listájához, majd Gulyás-Oldal Emma értékesített egy ötméterest, ezzel a találkozón először már hét volt a két csapat közti különbség (15-8). Habár az eredményen ez nem látszott meg, de kisebb káosz vette kezdetét az utolsó négy percben, aminek köszönhetően a KSI valamelyest tudott faragni hátrányából. Matajsz Márk még egy újoncot avatott, hiszen a 15 éves Füle Barbara is bemutatkozhatott az élvonalban. Az FTC-Telekom női vízilabdacsapata végül 16-10-re nyert a KSI ellen.

Szombat este 18 órától hazai medencében, a Népligetben Bajnokok Ligája-rangadó vár ránk, ahol az Euro Kupa-címvédő és Szuperkupa-ezüstérmes Padovát fogadjuk.

MOL NŐI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz 3. forduló, 2024.10.22., kedd 20:30

Budapest, FTC-MVM Népligeti Sportközpont

FTC-TELEKOM WATERPOLO – KSI SE 16-10 (5-4, 5-1, 3-3, 3-2)

Gólszerzőink: Palmieri 4, Hertzka 3 Awad 2, Bonca 2, Gulyás-Oldal 2, Kuna, Matajsz, Plevritu 1-1

"
"

Szombaton a Népligetben kezdjük a BL-csoportkört

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata az Euro Kupa-címvédő Padovát fogadja az első fordulóban.

Bajnoki mérkőzéssel hangolódunk a BL-re

Kedden az újonc KSI-t fogadják női pólósaink a Népligetben, majd szombaton jön az Euro Kupa-címvédő.

FTC-BVSC meccs lesz a Magyar Kupa-elődöntőben

Kisorsolták a női vízilabda MK-négyes döntő párosításait, elkerülte egymást az FTC és az UVSE.

Irány a Magyar Kupa Final Four

Ismét fölényes győzelmet aratott az FTC-Telekom női csapata a III. Kerületi TVE ellen.

A Final Four kapujában női pólósaink

21 gólos előnyből várja a Magyar Kupa-negyeddöntő pénteki népligeti visszavágóját az FTC női vízilabdacsapata.

21 gólos előny: gyakorlatilag Final Fourban pólósaink

28-7-re nyert az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Magyar Kupa negyeddöntőjének első meccsén.

Cél a Magyar Kupa négyesdöntő

Női csapatunk szerdán idegenben, majd pénteken a Népligetben küzd a továbbjutásért a III.kerületi TVE ellen.

Fölényes győzelem idegenben

Kuna Szonja vezérletével 15-4-re nyert az FTC-Telekom Waterpolo női csapata Szegeden.