2019. október 19.
Ez az eddigi legjobb szezonkezdés
Ötödik meccsét is megnyerte az FTC-Telekom Waterpolo női csapata és továbbra is vezeti a tabellát.

Elképesztő tempóban kezdték a Szentes elleni meccset Fradi női pólósai. Ez számszerűleg egy 6-0-át jelent hat és fél perc játék után! Illés Anna triplázott, Máté Zsuzsanna duplázott, mellettük pedig Tóth-Csabai Dóra is eredményes volt. Innentől földöntúli csodára lett volna szükség, hogy a vendégek hazavigyék a három pontot a Népligetből. A hatgólos előny a félidő előtt ugyan négyre olvadt (9-5), de közelebb már nem engedtük a szentesieket és állandósítani tudtuk a különbséget. Új igazolásunk, Máté Zsuzsanna remek teljesítménnyel rukkolt elő, hat lövéséből öt gólt szerzett, ezzel a gólgazdag meccs legeredményesebb játékosa lett. A Ferencváros végül 16-11-re megnyerte ötödik bajnokiját, és a BVSC-vel karöltve, de jobb gólkülönbségének köszönhetően vezeti a tabellát. Az UVSE és a Dunaújváros egy meccsel kevesebbet játszva áll a harmadik-negyedik helyen.

Az első szezonunkban, 2017 őszén elvesztettük első bajnokinkat, a következő idényben az ötödik meccsen szenvedtünk vereséget, míg most öt forduló elteltével makulátlan a csapat, ami a legjobb szezonkezdése a Fradinak. Így tovább lányok!

A következő körben Egerbe utazunk november 9-én, de előtte is lesz egy egri túránk, ugyanis a Magyar Kupa csoportkörében három nap alatt négy meccset játszunk a négyes döntőbe jutásért.

FTC-MVM Sportközpont, Népligeti uszoda

FTC-Telekom – Hungerit-Szentes 16-11 (6-1, 4-4, 4-2, 2-4)

Gólszerzőink: Máté 5, Csabai 3, Illés A. 3, Kövesdi, Gémes, Ráski, Muzsnay, Hajdú 1-1

"
"

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.