2024. január 7.
EB 2024: Megvan az első győzelem
A magyar női vízilabda-válogatott nem hagyott esélyt Horvátországnak, a nyolcaddöntőben folytatjuk.

A görögök és a hollandok elleni vereség után kötelező volt a győzelem Horvátország ellen. Ezt 5 FTC-játékossal a keretben tehettük meg, ugyanis Leimeter Dóra, Vályi Vanda, Kurucz-Gurisatti Gréta, Kuna Szonja és Neszmély Boglárka is sapkát húzhatott. Utóbbi a padról szállt be a mérkőzés legelején, mivel Magyari Alda cserére kényszerült, úgyhogy fiatal kapusunk is bemutathatta első védéseit a kontinenstornán.

A védelem stabil volt, mindössze egyszer hibáztunk hátul az első játékrészben, ezzel szemben ötször rezgettük meg az ellenfél hálóját, Kurucz-Gurisatti és Leimeter is eredményes volt a negyed végén (5-1). Az olló tovább nyílt, további hat alkalommal lőttünk gólt, miközben Neszmély hiba nélkül őrizte kapuját. Vályi és Kuna is betalált egyszer-egyszer, így nem maradt gól nélküli Fradi-sportoló, Leimeter pedig duplázni tudta góljai számát (11-1).

A második és egyben utolsó találatát is megszerezte ellenfelünk, ezt Garda Krisztina vezérletével kompenzáltuk, aki összesen négyszer volt eredményes a mérkőzésen, a szerepét pedig Leimeter vette át a záró felvonásban, aki szintén a negyedik góljáig jutott el, így lettek a mérkőzés legeredményesebb játékosai és nyertünk 17-2-re.

FRISSÍTÉS:Szemsérüléssel kórházba szállították Kurucz-Gurisatti Grétát a mérkőzés után. Ezt a magyar válogatott egyik szövetségi kapitánya, Mihók Attila árulta el az MTI-nek. “Azt terveztük, hogy megnyerjük ezt a mérkőzést, de azt nem, hogy játékost fogunk veszíteni rajta. Grétát kórházba kellett szállítani, és úgy láttam, hogy súlyosabb a szemsérülése. A horvát center egyszerűen belekapott a szemébe, mindenre kiállítás adnak, itt meg most kiverjük egymás szemét, nem bánnám, ha nem így lenne” – mondta a szakember a találkozót követően az MTI-nek. JOBBULÁST, GRÉTA!

A folytatás a csoportbéli eredményeink alapján a nyolcaddöntőben következik. Nincs sok pihenője Mihók Attila és Cseh Sándor csapatának, hiszen hétfőn 20:30-kor játszunk Csehország ellen a negyeddöntőbe jutásért.

Fotó: MVLSZ / Kovács Anikó

VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG – NŐI TORNA

Hollandia, Eindhoven

Csoportkör, 3. mérkőzés – 2024. január 7., vasárnap 20:00

MAGYARORSZÁG – HORVÁTORSZÁG 17-2 (5-1, 6-0, 3-1, 3-0)

Gólszerzőink: Garda 4, LEIMETER 4, Szilágyi 3, Keszthelyi-Nagy 2, VÁLYI, KURUCZ-GURISATTI, KUNA, Tiba 1-1

"
"

Eb-ezüstérmes az U19-es leány válogatott

Az FTC-nevelésű Gulyás-Oldal Emmával a soraiban Eb-ezüstérmet szerzett az U19-es magyar vízilabda-válogatott.

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.