2024. október 16.
Cél a Magyar Kupa négyesdöntő
Női csapatunk szerdán idegenben, majd pénteken a Népligetben küzd a továbbjutásért a III.kerületi TVE ellen.

Remekül rajtolt Matajsz Márk vezetésével az FTC-Telekom női vízilabdacsapata, amely a Bajnokok Ligája selejtezőből mind a négy mérkőzést megnyerve csoportelsőként jutott tovább a főtáblára, majd az OB I első két fordulójában is magabiztos győzelmeket aratott. 17-7-re múlták felül a Tatabányát, majd 15-4 arányban a Szegedet.

A feszített tempójú szezonban ezen a héten a Magyar Kupán lesz a fókusz. 2022 után szeretnék ismét a magasba emelni a trófeát Kurucz-Gurisatti Grétáék, akik a kiemelésnek köszönhetően kihagyták a selejtezőt és a negyeddöntőben csatlakoznak be a sorozat küzdelmeibe. A Final4-be jutásért a III.kerületi TVE ellen kell szembenéznünk, először szerdán idegenben, majd péntek este hazai medencében. Egyértelműen a Fradi az esélyesebb csapat, és bár egy meccsen bármi megtörténhet, az oda-visszavágós párharcban muszáj érvényesíteni a papírformát.

„Azt hiszem, hogy a BL-nek a fáradalmait igyekeztünk kipihenni. Természetesen elkezdődött közben a magyar bajnokság, de jó ráhangoló mérkőzéseket játszottunk. Szerintem kellőképpen fel vagyunk készülve erre a két mérkőzéses párharcra. Nyilván a III.kerület az egy fokkal még erősebb csapat, mint akikkel eddig játszottunk. Ha azt nézzük, hogy eddig nagyon jó szériát futunk, remélem, hogy ez nem fog megakadni a következő mérkőzésekre sem” – nyilatkozta játékosunk, Farkas Tamara a FradiMédiának.

A negyeddöntő párosításai:

Eger – BVSC

Szentes – Dunaújváros

UVSE – Szeged

III. kerületi TVE – FTC

A mérkőzéseket október 16-20. között játsszák le a csapatok, a párharcok győztesei pedig bejutnak a négyes döntőbe, melyet december 6-a és 7-e között bonyolítanak le.

BENU NŐI MAGYAR KUPA

Negyeddöntő, 1.forduló – 2024.10.16., szerda 18:30

Budapest, III.kerületi TVE uszoda

III.KERÜLETI TVE – FTC-TELEKOM WATERPOLO

Nincs közvetítés

Info: a párharc második mérkőzését október 18-án 20:30-tól játsszuk az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban

"
"

21 gólos előny: gyakorlatilag Final Fourban pólósaink

28-7-re nyert az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Magyar Kupa negyeddöntőjének első meccsén.

Fölényes győzelem idegenben

Kuna Szonja vezérletével 15-4-re nyert az FTC-Telekom Waterpolo női csapata Szegeden.

Szegeden hangolódunk a Magyar Kupára

Szombaton Szegeden, a jövő héten Budapesten várnak fontos meccsek női vízilabdacsapatunkra.

Nyertünk a szezon első bajnoki meccsén

Fiatalokkal a keretben 17-7-re nyert az FTC-Telekom Waterpolo női csapata a Tatabánya ellen.

Itthon kezdjük a bajnokságot

A BL főtáblájára jutott FTC női vízilabdacsapata a Tatabányát fogadja a Népligetben az ob I nyitófordulójában.

„A legkellemesebb BL-csoportba kerültünk”

Spanyol, olasz és holland csapatokkal kell megküzdenie az FTC-Telekom Waterpolo női csapatának a főtáblán.

Hibátlan teljesítménnyel megyünk tovább a BL-be!

Az FTC-Telekom női csapata 9-8-ra legyőzte a Sant Andreut az utolsó selejtezőmérkőzésen.

Bejutottunk a BL-főtáblára

12-11-re legyőzte olasz riválisát az FTC-Telekom női csapata a selejtező harmadik meccsén.