2023. november 10.
Bejutottunk a kupadöntőbe
Magabiztos játékkal nyerte meg a Magyar Kupa-elődöntőt az FTC-Telekom női csapata és küzdhet a trófeáért.

A rekordgyőztes Dunaújváros és a tavalyi első helyezett FTC csapott össze a 2023-as Magyar Kupa első elődöntőjében, ahol nagy csatára számíthattunk, hiszen néhány hete a két együttes a bajnokságban találkozott, ahol 9-8-ra nyertek a mieink. Rögtön az első támadásból vezetést szereztünk Tóth-Csabai Dóra révén, majd csapatkapitányunk meg is duplázta az előnyt (2-0). De ekkor még nem tudtunk ellépni, mert Garda Krisztináék felzárkóztak még az első negyed végén 3-2-re.

A szünet után viszont már jobban működött a védekezés, elől pedig Vályi Vanda, majd a végig jól játszó Leimeter Dóra is eredményes volt, ezzel pedig 5-2-es előnyre tettünk szert. Még ez sem törte meg a dunaújvárosiakat, akik két góllal egyre csökkentették a különbséget (5-4). Egyenlíteni viszont már nem engedtük őket, Kurucz-Gurisatti Gréta előbb távolról bombázott a kapuba, majd ötméteresből is betalált (7-4). Ahhoz, hogy újra megnyugtató előnyhöz jussunk a gólokon kívül kellett Vályi két egymást követő labdaszerzése, valamint Neszmély Boglárka védései is. Nem sikerült viszont megtartani a háromgólos vezetést, hiszen a válogatott erőssége, Garda még a nagyszünet előtt betalált (7-5).

Ugyan voltak kisebb védelmi megingásaink, de ezeket több góllal büntettük, és így volt ez az elődöntő második felében is. Kuna Szonja és Leimeter lövése után már négy góllal vezettünk (9-5). Ahogy a meccs korábbi szakaszában, úgy most is kettőre faragta a hátrányát a fejér vármegyei csapat, de erre megint volt válaszunk.

Az utolsó játékrészben lehúzta a rolót a Fradi kapujában Neszmély Boglárka, előtte pedig a blokkok is a helyükön voltak, így Gardáék hiába próbálkoztak becsülettel, már nem tudtak gólt lőni. Ezzel szemben elől is pontosabbak voltunk, újra a Leimeter-Kuna páros villant, így nagyon magabiztos, 11-7-es győzelmet arattunk és bejutottunk a Magyar Kupa-döntőbe. Ezzel tehát női csapatunk készülhet a szombaton 20 órakor kezdődő fináléra, ahol megvédheti címét és megszerezheti a szakág történetének második aranyérmét.

Frissítés: Derbit rendeznek a fináléban, miután a másik ágon az UVSE 17-11-re nyert a BVSC ellen.

BENU NŐI VÍZILABDA MAGYAR KUPA

Elődöntő, 2023. november 10. péntek 18:00

Budapest, Laky Károly Uszoda

FTC-TELEKOM WATERPOLO – DUNAÚJVÁROS 11-7 (3-2, 4-3, 2-2, 2-0)

Gólszerzőink: Kurucz-Gurisatti 3, Leimeter 3, Tóth-Csabai 2, Kuna 2, Vályi 1

Az FTC-Telekom Waterpolo így bejutott a Magyar Kupa döntőjébe, amelyet szombaton 20.00-tól rendeznek meg.

"
"

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.