2024. október 5.
Bejutottunk a BL-főtáblára
12-11-re legyőzte olasz riválisát az FTC-Telekom női csapata a selejtező harmadik meccsén.

Eddig mind a két selejtezőmérkőzésén magabiztos győzelmet aratott a Bajnokok Ligájában az FTC-Telekom női csapata, így a szombat délelőtti, Rapallo elleni meccsen már annak tudatában ugrottak vízbe a mieink, hogy amennyiben ezen a meccsen is nyerni tudnak, úgy már biztos továbbjutói a csoportnak.

Most is mi szereztük meg a találkozó első gólját Valeria Palmieri centerjátékának köszönhetően, azonban olasz ellenfelünk is erősen kezdett és egy utolsó másodperces találattal átvette a vezetést, így egy góllal a javukra zárult az első negyed (2-3). Csapatkapitányunk, Kurucz-Gurisatti Gréta révén egalizáltunk, innen azonban megingott a védekezésünk, amelyet a Rapallo kihasználva két góllal ellépett (3-5).

Hatalmas küzdelem vette kezdetét, és Leimeter Dóra és Kurucz-Gurisatti góljaival ismét utolértük ellenfelünket, majd az elmúlt években Franciaországban játszó, de nyáron a Népligetbe igazoló Hertzka Orsolya is megszerezte első Fradi-gólját, amelyet Eleftheria Plevritu az olasz kapuba bevágott labdájával koronázott meg. Ezzel 7-6-nál visszavette a vezetést a magyar csapat a meccs felénél.

A nagyszünet után mindkét együttes erős védekezést mutatott be, így közel öt perc után született csak gól, amelyet az eddig is remekül teljesítő Felkai Sára lőtt (8-6). Innen még zárkózott a Rapallo, amelyre Kurucz-Gurisatti egy hat méterről lőtt óriási bombával válaszolt, majd Farkas Tamara és Plevritu is egy-egy találatot szerzett, így megtartottuk előnyünket (11-9). Nem nyugodhattunk meg, hiszen egy izgalmakkal teli utolsó negyed vette kezdetét, ahol fej-fej mellett haladtak a csapatok. A feszültség is egyre jobban nőtt, ami miatt hibák csúsztak a játékunkba, az emberelőnyüket pedig jól kihasználva a Rapallo zárkózott a mérkőzés utolsó percében (12-11). De kitartott a Fradi és hatalmas csatában végül sikerült egy góllal felülkerekednünk riválisunkon, ezzel a harmadik meccset is megnyerve a selejtező utolsó fordulójától függetlenül, már biztosan továbbjutottunk a csoportból.

OTT VAN AZ FTC-TELEKOM A BAJNOKOK LIGÁJA-FŐTÁBLÁN!

Tét nélkül folytatja szereplését vasárnap reggel 9 órától Matajsz Márk együttese a spanyol Sant Andreu ellen.

NŐI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Selejtező 3. csoportmérkőzés, 2024. október 5., szombat 11:00

Athén, Görögország

RAPALLO PALLANUOTO - FTC-TELEKOM WATERPOLO 11-12 (3-2, 3-5, 3-4, 2-1)

Gólszerzőink: Kurucz-Gurisatti 3, Plevritu 3, De Vries, Farkas, Felkai, Hertzka, Leimeter, Palmieri 1-1

"
"

A második meccset is megnyertük a BL-selejtezőben

A négygólos Plevritu vezérletével 17-8-ra nyert az FTC-Telekom Waterpolo női csapata holland riválisa ellen.

Magabiztos játékkal kezdtük a BL-selejtezőt

Kurucz-Gurisatti Gréta vezérletével 10-6-ra nyert az FTC-Telekom női csapata a Panionios ellen.