2019. október 14.
A tabella élén a Fradi
Négy forduló alatt minden meccsét megnyerte az FTC-Telekom Waterpolo női csapata és vezeti a bajnokságot.

28, 22, 28. Ennyi gólt kapott az első három fordulóban a Budapesti Honvéd, amely az előző szezon végeredménye alapján elkészített menetrendnek köszönhetően, a négy legerősebb csapattal találkozott először. Így a tavalyi utolsó helyezett és a jelenlegi sereghajtó az UVSE, a Dunaújváros, majd a BVSC után a Ferencvárost fogadta a Kőér utcában, ahol nem számíthattak könnyű meccsre.

Nem is fogták vissza magukat a mieink, hiszen az első negyedet 8-1-re nyerték meg, különösen Muzsnay Fanni volt elemében, mivel háromszor is betalált. Ezek után kicsit visszavettünk a tempóból, de így is minden játékrészben négy gólt lőttünk a hazaiaknak, míg hátul újfent remekül működött a védekezésünk. Neszmély Boglárka 82%-os hatékonysággal védte a Honvéd próbálkozásait és mindössze három gólt kapott, ami az eddigi legjobb teljesítménye a Fradinak, csakúgy mint a lőtt gólok száma.

Csapatunk végül 20-3-ra megnyerte negyedik mérkőzését a szezonban és továbbra is négyes holtversenyben áll az élen riválisaival. A következő fordulóban a még nyeretlen Szentest fogadjuk a Népligeti uszodában, október 19-én szombaton 17 órától.

NŐI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz 4.forduló, 2019.10.12., szombat

Budapest, Kőér utcai uszoda

Budapesti Honvéd SE - FTC-Telekom 3-20 (1-8, 0-4, 1-4, 1-4)

Gólszerzőink: Muzsnay 4, Hajdú 4, Máté 3, Ráski 2, Petik 2, Pőcze 2, Tóth-Csabai, Huszti D., Illés A. 1-1

"
"

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.