2021. november 19.
A második meccs már meglett
Végülis magabiztosan, háromgólos győzelmet aratott a női csapatunk az Euroliga-selejtező második napján.

Gyorsan pörögnek az események Rómában: kevesebb mint 24 órával azután, hogy a Mediterrani elleni rangadót elveszítette a női csapatunk, máris folytatódott a női Euroliga-selejtezője, méghozzá a francia Lille ellen.

Csütörtökkel ellentétben pénteken a mieink kezdtek nagyon jól, 1–1 után 4–1-es vezetésig siettek az első szünetre, megalapozva a meccset. Máté Zsuzsanna ezekből még „csak” egyet vállalt, de aztán beindult, a második negyedben is betalált, a végére pedig ötig jutott, azaz a hátára vette a csapatot.

De amúgy is szépen eloszlottak a terhek, hiszen hét gólszerzővel zártunk, ráadásul csak egy kipontozódással.

A legszorosabbnak még a harmad negyed végén és a negyedik elején tűnt a mérkőzés, amikor a franciák kétszer is feljöttek mínusz egyre – ám ekkor a lányok megrázták magukat, és végülis magabiztos, 11–8-as győzelmet arattak a Lille felett.

Szombaton jön a neheze, mennyiségben és minőségben is: reggel a holland Tetteroo, este a házigazda olasz Roma lesz a riválisunk.

NŐI EUROLIGA-SELEJTEZŐ, B-CSOPORT
FTC-Telekom–Lille 11–8 (4–1, 2–2, 0–2, 5–3)

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.