2024. október 18.
A Final Four kapujában női pólósaink
21 gólos előnyből várja a Magyar Kupa-negyeddöntő pénteki népligeti visszavágóját az FTC női vízilabdacsapata.

Parádés teljesítményt mutatott be szerda este az FTC-Telekom Waterpolo a Magyar Kupa negyeddöntőjének első felvonásán, amelyet 28-7-re nyert meg a III. kerületi TVE otthonában. Ez a szakág történetének második leggólgazdagabb meccse volt, hiszen a lőtt gólok számát korábban csupán egyszer, egy Honvéd elleni bajnokin tudta felülmúlni női csapatunk, amely 2017 októberében 31 találattal gázolt át ellenfelén.

A 21 gólos siker gyakorlatilag azt is jelenti, hogy Matajsz Márk együttese már a négyes döntőben érezheti magát, ráadásul egy olyan csapat ellen sikerült ilyen végeredményt elérni, amelyben a fiatalok mellett több rutinos OB I-es játékos is szerepel, köztük az olimpiai bronzérmes Gyöngyössy Anikó.

„Azt kértem a lányoktól az első meccs előtt, hogy tényleg az elejétől a végéig nagy iramot próbáljunk diktálni, koncentrált, kemény játékot nyújtsunk. Ezt betartották maximálisan támadásban, védekezésben is. Nyilván voltak azért hibáink, kaptunk hét gólt, abból legalább ötöt elkerülhettünk volna. Felhívtam a lányok figyelmét arra, hogy a Kerület centere Gyöngyössy Anikó, aki egy nagyon jó játékos, így őt fogják keresni mindig a labdával és ezt próbáljuk meg kivenni a játékból. Volt, ahol nem tudtuk azonban ezt megoldani. Ez nem tetszett, ezt át is beszéljük a csapattal, de összességében abszolút elégedett vagyok a játékkal” – értékelte vezetőedzőnk a párharc első felvonását.

Ugyanakkor az óriási előny tudatában is komolyan vesszük majd a negyeddöntő visszavágóját, amelyet péntek este 20.30-tól játssza női csapatunk a Népligetben. Matajsz Márk azt is hozzátette, hogy abszolút úgy állnak a meccshez, mintha 0-0 lenne összesítésben, mert ez a meccs is nagyszerű lehetőség és gyakorlás a jövőhét szombati Bajnokok Ligája-rangadóra, amelyet hazai medencében fogunk játszani a Padova ellen.

21 gólos előny: gyakorlatilag Final Fourban pólósaink

28-7-re nyert az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Magyar Kupa negyeddöntőjének első meccsén.

Cél a Magyar Kupa négyesdöntő

Női csapatunk szerdán idegenben, majd pénteken a Népligetben küzd a továbbjutásért a III.kerületi TVE ellen.

Fölényes győzelem idegenben

Kuna Szonja vezérletével 15-4-re nyert az FTC-Telekom Waterpolo női csapata Szegeden.

Szegeden hangolódunk a Magyar Kupára

Szombaton Szegeden, a jövő héten Budapesten várnak fontos meccsek női vízilabdacsapatunkra.

Nyertünk a szezon első bajnoki meccsén

Fiatalokkal a keretben 17-7-re nyert az FTC-Telekom Waterpolo női csapata a Tatabánya ellen.