2024. június 24.
VB-bronzérmes az U16-os válogatott
Öt FTC-játékossal a keretben nyert világbajnoki bronzot az U16-os magyar fiú vízilabda-válogatott.

A tavalyi Európa-bajnoki cím után nagy reményekkel utazott el Máltára az U16-os magyar fiú vízilabda-válogatott, amely könnyedén vette a csoportkör három mérkőzését. Az öt FTC-játékost (borítóképen: Jámbor Csaba, Farsang Aurél, Horváth Levente, Kovács Mátyás, Varga Kean) soraiban tudó nemzeti együttes Szingapúrt 17-6-ra, Lengyelországot 18-3-ra, míg Németországot 12-7-re múlta felül, így első helyen lépett tovább. A kieséses szakasz első meccsén Bulgária nem okozott problémát (15-5), ahogy a negyeddöntőben Szerbia sem, hiszen a kilencgólos Rabb Benedek és a 70%-os védési hatékonyságot bemutató Horváth Levente vezérletével 12-7-re legyőztük riválisunkat. Már biztos volt, hogy Juhász Zsolt csapata éremért csatázhat a vb-n, ám a fináléért vívott meccsen a spanyolok megállították az Eb-címvédőt, amely 14-6-ra kikapott. Maradt tehát a bronzcsata…

Hétfő este Montenegró ellen tehát a bronz volt a tét. Óriási küzdelmet hozott a mérkőzés, ahol az első gólt ellenfelünk szerezte meg, de nem kellett sokat várni a magyar válaszra és a tornán idáig is kimagaslóan teljesítő Rabb Benedek szerezte meg első találatunkat, majd az egy percen belüli Divjak Dejan találatával át is vettük a vezetést (2-1). A balkáni együttes azonban kiegyenlített, így 2-2-es állással fordulhattunk rá a következő játékrészre. Sokáig fej-fej mellett haladt a két válogatott, a szünet előtt pedig a Fradi-nevelésű Kovács Mátyás jóvoltalából előnnyel kezdhettük meg a második félidőt (6-5).

Nagyon keményen védekezett mind a két csapat és több mint öt percig nem engedtük, hogy a montenegróiak egyenlítsenek, majd az összecsapáson először két góllal is elléptünk (8-6). Ez jelentette a fordulatot a meccsen, hiszen innentől már végig vezetett a magyar csapat. Rabb Benedek a szerbek elleni negyeddöntőhöz hasonlóan, ahol kilenc góllal zárt, ismét megszórta magát és a harmadik negyed felénél már a hetedik gólját lőtte. Ugyan még tudott zárkózni ellenfelünk (9-8), de az előnyünket megtartva kezdhettük meg az utolsó nyolc percet. A szintén FTC-ben játszó Jámbor Csaba is csatlakozott a gólszerzőkhöz (10-8), és ugyan Montengró felzárkózott még egy találatra, de már nem engedtük ki a kezünkből az érmet. Magyarország végül 12-10-re megnyerte a meccset és bronzéremmel zárta az U16-os világbajnokságot.

GRATULÁLUNK A CSAPATNAK ÉS A SZAKMAI STÁBNAK!

U16-OS FIÚ VÍZILABDA VILÁGBAJNOKSÁG

Málta, Bronzmérkőzés – 2024. június 24., hétfő 18:00

MAGYARORSZÁG - MONTENEGRÓ 12-10 (2-2, 4-3, 3-3, 3-2)

Gólszerzőink: Rabb 8, Divjak, Hidasi, JÁMBOR, KOVÁCS M. 1-1

AZ U16-OS VB-BRONZÉRMES MAGYAR VÍZILABDA-VÁLOGATOTT

Kapusok: Horváth Levente (FTC), Fórián Brúnó (KSI)

Mezőnyjátékosok: Divjak Dejan (Pécs), Jámbor Csaba (FTC), Farsang Aurél (FTC), Gedra Botond (Szeged), Hidasi Zétény (Szolnok), Kondor Zétény (OSC), Kovács Levente (UVSE), Kovács Mátyás (FTC), Pintér Noah (Honvéd) CSK., Rabb Benedek (KSI), Tigyi Ábel (Szolnok), Varga Benedek (Pécs), Varga Kean (FTC)

Szövetségi edző: Juhász Zsolt, másodedző: Balázs Miklós, kapusedző: Bóta Krisztián, fizioterapeuta: Budai Bettina, csapatvezető: Székely Bulcsú.

Ötméteresekkel kaptunk ki a vb-címvédőtől

Az olimpiára készülő magyar férfi vízilabda-válogatott 16-15-re kapott ki a horvátoktól.

A BL-győztesek adhatnak energiát a válogatottnak

21 fős bő kerettel, közte tíz FTC-játékossal készül a párizsi olimpiára a magyar férfi vízilabda-válogatott.

„Többet értem el a Fradival, mint amiről álmodtam”

Hét szezon után búcsúzik játékosként az FTC-től Varga Dénes, aki 16 trófeát nyert a csapattal.

Köszönjük, Dumi!

Az olimpia után nem folytatja magyarországi karrierjét, és nem játszik többet az FTC-ben Varga Dénes.

Visszatért az FTC-be Vámos és Manhercz

Egy spanyol és két magyar világbajnokot is igazolt férfi pólócsapatunk, a hölgyeknél görög klasszis érkezik.

BL-győztes aranyszavak

A főszereplők ünneplés közben nyilatkoztak a FradiMédia stábjának a fantasztikus BL-győzelem után – VIDEÓ!

Bajnokok Ligája-győztes az FTC!

2019 után nyerte meg a BL-t az FTC-Telekom, amely letaszította a trónról a háromszoros címvédő Pro Reccót.

Jön a Pro Recco-Fradi álomdöntő a BL-ben

A háromszoros címvédő olaszokat kell legyőznie az FTC-nek, hogy 2019 után ismét megnyerje a Bajnokok Ligáját.