2023. június 17.
U20-as vb: VILÁGBAJNOK MAGYARORSZÁG!
A magyar junior válogatott óriási győzelmet aratott a szerb csapat ellen a vb-döntőben.

A szerbek ellen mindig nehéz, nem volt ez máshogy most sem, legalábbis a döntő első felében. A bukaresti U20-as világbajnokságon a fináléig 100%-os teljesítménnyel jutott el Kovács Róbert csapata, egyedül a szerbek ellen tudtunk „csupán” büntetőkkel nyerni a csoportkörben. Legnagyobb riválisunk ellen korábban a vb-t megelőző belgrádi felkészülési tornán is játszottunk, ahol 12-11-es győzelmet arattunk, ezzel megnyerve a tornát.

Szorosan indult a találkozó most is. Egy gólváltás után rögtön megvillant klubunk saját nevelésű játékosa, Varga Vince, aki a kapussal, és a védővel a nyakában fordult meg centerből a kapu felé, szabálytalanul állították meg, ami büntetőt ért. Ezt Vigvári Vince értékesítette. Újabb magyar találat következett (3-1), majd jött a fordulat, feljöttek a szerbek, akiknek mindhárom gólját Petar Sztanics szerezte (3-3).

A második negyedben egy hangyányi előnyt szereztünk. A nyáron klubunkhoz igazoló Nagy Ákos lövésére a kapus fel sem tudta emelni a kezét. Az egyenlítés viszont menetrendszerint jött, de többször nem tudtak betalálni a szerbek, hiszen sajátnevelésű kapusunk, Gyapjas Viktor kiválóan védett.

Az első félidő végén még egy büntetőt ítéltek a magyaroknak, amit ki is használt Vigvári, 5-4-es előnnyel fordultunk a második félidőre.

Ez az előny pedig tovább nőtt. A blokkok is felnőttek Gyapjas mellé, a találatok pedig sorban érkeztek.  Nagy Ákos már 8-4-re módosította az eredményt, és nem hibáztunk hátul a harmadik játékrészben.

Ritkán látni örömvízilabdát egy fináléban, ezúttal a magyarok mutatták meg, hogy néz ki ez. Záporoztak a találatok. Játszadozva használtunk ki egy kettős emberelőnyt, Nagy Ákos adta fel Tátrainak, aki a kapufára lőtt, majd a labda a kapus fejéről pattant a gólvonal mögé.

Több mint két negyed után érkezett az újabb szerb találat (11-5). Egy döntőbe az is ritkán fér bele, hogy az utolsó két perc alatt háromszor lőjjön gólt az ellenfél, viszont így is nagyarányú, 12-7-es eredménnyel zártunk a világbajnoki döntőben! Világbajnok Magyarország! Vb-aranyérmes lett klubunk játékosa, Molnár Erik, Varga Vince és a nyáron érkező Nagy Ákos is, továbbá az egész tornán extra teljesítményt nyújtó, Gyapjas Viktor is. Ez a harmadik aranyérme egymás után ennek a korosztálynak.

(Fotó: World Aquatic)

FÉRFI U20-AS VÍZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG
2023.06.17., szombat, döntő

SZERBIA-MAGYARORSZÁG 7-12 (3-3, 1-2, 0-3, 3-4)

Gólszerzők: Vigvári 3, Tátrai 3, NAGY 2, Szalai 2, Vismeg, Mészáros 1-1

A világbajnok U20-as magyar válogatott kerete:

Kapusok: Danka Benedek (KSI), Gyapjas Viktor (BVSC)
Mezőnyjátékosok: Ekler Zsombor (Honvéd), Lakatos Soma (Szeged), Mészáros Mátyás (BVSC), Molnár Erik (FTC-Telekom), Nagy Ákos (KSI), Nagy Norbert (Miskolc), Pető Attila (Szolnok), Szalai Péter (KSI), Szécsi Marcell (UVSE), Tátrai Dávid (BVSC), Varga Vince (FTC-Telekom), Vigvári Vince (OSC), Vismeg Zsombor (Szolnok)

Szövetségi edző: Kovács Róbert

Másodedző: Dávid Zoltán

Kapusedző: Kardos István

Dusan Mandics szerződést hosszabbított az FTC-vel!

A háromszoros olimpiai bajnok szerb vízilabdázó boldogan marad klubunknál 2027 nyaráig – VIDEÓ!

Hatalmas győzelem a BL-rangadón

Rossz kezdés után fantasztikus játékkal nyert az FTC-Telekom a Radnicski Kragujevac otthonában.

BL-csúcsrangadó a szerb katlanban

A címvédő FTC-Telekom az olimpiai bajnokokkal felálló Radnicski Kragujevac otthonában folytatja a csoportkört.