2023. június 16.
U20-as vb: Jöhet a szerbek elleni döntő!
A magyar junior válogatott három FTC-játékossal a keretében legyőzte az USA-t a bukaresti vb-elődöntőben.

Továbbra is veretlenül zakatol Kovács Róbert csapata a végső győzelem felé, amitől már csak egy győzelem választja el, hiszen ezúttal az USA gárdáját győzte le az U20-as magyar vízilabda-válogatott a bukaresti korosztályos világbajnokságon. Az Egyesült Államokkal rövid időn belül harmadjára ütközik meg a három FTC-játékost, Molnár Eriket, Varga Vincét és a friss igazolásunkat, Nagy Ákost felvonultató együttes, a belgrádi felkészülési tornán 8-7-es, a csoportkörben 12-6-os magyar győzelem született.

Ezzel az elánnal kezdődött ez a találkozó is. Mészáros után rögtön Nagy Ákos volt eredményes (2-0). Igaz jött a szépítés, de Nagy ezúttal gólpasszal járult hozzá Tátrai második góljához, így, mint az olaszok ellen a négy közé jutásért, ezúttal is 4-1-re vezettünk nyolc perc után.

A lendület nem enyhült, gyors gólváltás után ismét a magyarok lőttek egyet, majd a másodikat zsinórban, azonban hosszas videózás után a találatot visszavonták, és négy perces emberhátrányba kerültek a piros-fehér-zöldek, ráadásul, az ezzel járó büntetőt is értékesítette az ellenfél (6-3). Hiába szereztünk gólt emberhátrányból a harmadik játékrész elején, az amerikaiak 7-6-ra feljöttek és a büntetés lejárta után is kitudtak fogni rajtunk.

Hamar meglett az egyenlítés is, így egy új meccs kezdődött, amiben az USA jött nagyobb lendülettel, de Nagy ismét Tátrainak osztott labdát aki bevágta azt, ezzel ismét vezetést szerezve (8-7). A szerencse elsőre nem a mi oldalunkon állt. Egy szerencsétlenül blokkon megpattanó lövés csorgott be a magyar kapuba, aztán viszont jött Nagy, aki akkor talált be, amikor a legnagyobb szükség volt rá. Innentől megindult újra a gólgyártás és már 12-8 állt az eredményjelzőn bő két perccel a lefújás előtt.

A végeredmény csak számokban változott, különbségben nem. 13-9-re nyertek a magyarok az amerikaiak ellen, ezzel bejutva az U20-as vb-döntőbe, ahol azok ellen a szerbek ellen fognak küzdeni hazánk legjobb juniorjai, akiket a csoportmeccsek során büntetőkkel győztünk le, így biztos, hogy kemény ütközet várható. A találkozót szombaton 18:30-kor játsszák majd.

FÉRFI U20-AS VÍZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG

2023.06.16., péntek, elődöntő

MAGYARORSZÁG-USA 13-9 (4-1, 2-2, 2-4, 5-2)

Gólszerzők: Tátrai 5, Vigvári 4, NAGY 2, Mészáros, Vismeg 1-1

„Nem szabad most összeesni, erőt kell meríteni”

Az olimpiára készülő magyar válogatott két Fradi-játékosa nyilatkozott az olaszok elleni vereség után - VIDEÓ!

Megajándékoztuk az U18-as világbajnokainkat

A Buenos Airesből hazatérő vb-győzteseket a Népligetben köszöntötték - VIDEÓ!

VILÁGBAJNOK AZ U18-AS VÁLOGATOTT

Korényi Balázs vb-aranyig vezette Buenos Airesben az öt FTC-játékossal felálló magyar csapatot.

Párizs 2024: hat FTC-játékos került be a magyar keretbe

Az olimpiai aranyért küzdő magyar férfi vízilabda-válogatott majd’ felét a BL-győztes Fradi adja.

Szűcs Levente: Felülmúltuk az elvárásainkat!

Három érmet szerzett az FTC-Telekom Waterpolo fiú utánpótlása a 2023/24-es szezonban.

Ötméteresekkel kaptunk ki a vb-címvédőtől

Az olimpiára készülő magyar férfi vízilabda-válogatott 16-15-re kapott ki a horvátoktól.

A BL-győztesek adhatnak energiát a válogatottnak

21 fős bő kerettel, közte tíz FTC-játékossal készül a párizsi olimpiára a magyar férfi vízilabda-válogatott.

VB-bronzérmes az U16-os válogatott

Öt FTC-játékossal a keretben nyert világbajnoki bronzot az U16-os magyar fiú vízilabda-válogatott.