2022. augusztus 27.
U16-os vb: döntőben a leány és a fiú csapat is!
Válogatottjaink veretlenül meneteltek a döntőig, a csapatokra a házigazda Görögország vár a finálékban.

Fantasztikus menetelésben van a leány és a fiú U16-os magyar válogatott a korosztályos világbajnokságon. A lányok Larisszában nem találtak eddig legyőzőre, soraikban a Fradi-nevelésű Gulyás-Oldal Emmával. Csoportelsőként jutottak tovább a legjobb nyolc közé, ahol először Hollandián kellett túllépni. 10-7-re sikerült nyerni, mégpedig az acélos negyedik negyednek köszönhetően (4-1).

Az elődöntőben remekül kezdtek a lányok, 2-0-ra elléptek, Spanyolországnak kellett rohannia az egész meccsen az eredmény után. A második negyed derekán egyenlítettek, de jól alakult a hajrá a térfélcsere előtt, egy perc alatt két emberelőnyt is sikerült kihasználni (4-2). A harmadik negyedben Varró révén már három gól volt a különbség, és hiába állt össze innentől a spanyol védelem, a magyar is kitartott a meccs végéig (5-4). A szombati döntőben a szintén veretlen Görögország lesz az ellenfél.

A fiúk ennél izgalmasabb úton jutottak a fináléig Voloszban, a csapatban a Fradiban nevelkedett balkezessel, Simon Sebestyénnel, és új igazolásainkkal, Haverkampf Bencével és Lugosi Csongorral. A csoport magabiztos megnyerése után egy klasszikus ütközet jött az olaszok ellen. A félidőig nem látszott különbség a két csapat között, de a harmadik negyedtől átvették a srácok a kezdeményezést, és akciógólokkal, valamint stabil védekezéssel végül háromgólos győzelmet arattak a negyeddöntőben (10-7).

Csemege volt az elődöntő, Szerbia ellen nem is lehetett másra számítani. A szerbek jobb emberelőny-kihasználásuknak köszönhetően egy rövid periódust leszámítva állandóan lépéselőnyben voltak, de Simonék jobban bírták idegileg a végjátékot. A negyedik negyedben háromgólos hátrányból felállva sikerült döntetlenre menteniük a találkozót (12-12), az ötméterespárbajban pedig mind az öt magyar játékos tökéletesen hajtotta végre a feladatát, míg a szerbeknél a harmadik lövő hibázott. A drámai csata világbajnoki döntőt ért, melyet szombaton vív a válogatott Görögörszág ellen.

U16 világbajnokság, leányok, Larissza

2022.08.27., 19:00: Magyarország-Görögország

U16 világbajnokság, fiúk, Volosz

2022.08.27., 21:30: Görögország-Magyarország

„Nem szabad most összeesni, erőt kell meríteni”

Az olimpiára készülő magyar válogatott két Fradi-játékosa nyilatkozott az olaszok elleni vereség után - VIDEÓ!

Megajándékoztuk az U18-as világbajnokainkat

A Buenos Airesből hazatérő vb-győzteseket a Népligetben köszöntötték - VIDEÓ!

VILÁGBAJNOK AZ U18-AS VÁLOGATOTT

Korényi Balázs vb-aranyig vezette Buenos Airesben az öt FTC-játékossal felálló magyar csapatot.

Párizs 2024: hat FTC-játékos került be a magyar keretbe

Az olimpiai aranyért küzdő magyar férfi vízilabda-válogatott majd’ felét a BL-győztes Fradi adja.

Szűcs Levente: Felülmúltuk az elvárásainkat!

Három érmet szerzett az FTC-Telekom Waterpolo fiú utánpótlása a 2023/24-es szezonban.

Ötméteresekkel kaptunk ki a vb-címvédőtől

Az olimpiára készülő magyar férfi vízilabda-válogatott 16-15-re kapott ki a horvátoktól.

A BL-győztesek adhatnak energiát a válogatottnak

21 fős bő kerettel, közte tíz FTC-játékossal készül a párizsi olimpiára a magyar férfi vízilabda-válogatott.

VB-bronzérmes az U16-os válogatott

Öt FTC-játékossal a keretben nyert világbajnoki bronzot az U16-os magyar fiú vízilabda-válogatott.