2020. május 11.
Törölték a bajnokságot! - hivatalos
A címvédő FTC közleményben reagál az MVLSZ döntésére, mely szerint véget ért a 2019/20-as bajnoki szezon.

A Magyar Vízilabda Szövetség hétfői elnökségi ülésén, a Liga javaslatát tiszteletben tartva úgy döntött, hogy

törli a teljes 2019/20-as bajnoki szezont
a felnőtteknél illetve az utánpótlásban és nem hirdet végeredményt.

Amennyiben a lehetőségek engedik, a nyáron a Magyar Kupával indulna a következő idény, amelynek részleteiről később születik döntés. Információk szerint az edzések újraindulásától számított egy hónap múlva kezdődnének el a kupaküzdelmek, ez a férfiaknál augusztus végéig, a nőknél pedig szeptember közepéig tartana.

A címvédő FTC-Telekom Waterpolo az alábbi közleménnyel reagál a döntésre:

„Az FTC vízilabda szakosztálya tudomásul vette a Magyar Vízilabda Szövetség Elnökségének döntését, miszerint a 2019/2020-as magyar bajnokság véget ért. Az FTC vezetése, valamint a klub vízilabda-szakosztályának minden tagja a szezon kezdetétől fogva egészen a szövetség mostani döntéséig azon dolgozott, hogy vízilabdázóink a medencében, sportszerű keretek között, valódi küzdelemben tudják megvédeni sorozatban harmadik bajnoki címüket. Ennek érdekében az elmúlt időszak nehézségeitől is függetlenül pólósaink igazi sportemberként mindent megtettek azért, hogy a lehető legjobb állapotban folytathassák a bajnokságot. Az FTC vízilabda-szakosztálya minden erejével azon lesz, hogy a következő szezonban is az összes trófeát a Népligetben tartsa.”

Felnőtt férfi csapatunk a bajnokság felfüggesztésekor veretlenül vezette a középszakaszt az OSC-vel holtversenyben, míg a női együttesünk a fináléba jutásért csatázott. 

Cikkajánló

Parázs BL-rangadón ért véget a remek sorozatunk

Idegőrlő csata után, csak ötméterespárbajban maradt alul az FTC férfi vízilabdacsapata Barcelonában.

A barcelonai lesz a legkeményebb meccsünk

Egy újabb győzelemmel bejutna a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe az FTC férfi vízilabdacsapata is.

Hibátlanul nyertük meg az alapszakaszt

Férfi pólósaink legyőzték a Vasast az OB I alapszakaszának utolsó fordulójában, jöhet az elődöntő!

A Vasas elleni rangadóval hangolunk Barcelonára

A bajnokság alapszakaszának első két helyezettje méri össze tudását szombat délután a Komjádiban.

A végén jött a Fradi-henger

Sokáig vezetett az OSC, de a nagyot küzdő FTC-Telekom fordított és újabb győzelmet aratott az OB I-ben.

Az újbudaiakat fogadjuk a Komjádiban

Szombaton 15.30-tól FTC-OSC férfi vízilabda bajnoki mérkőzést rendezünk a Komjádi uszodában.

Nagyváradon tettünk nagy lépést a Final Four felé

Argiropulosz-Di Somma-Vogel hármas vezérletével 18-7-re nyert az FTC-Telekom az Oradea ellen a BL-ben.

Pólósaink visszatérnek Nagyváradra

Szerda este Oradea-FTC - Nyolc éve fantasztikus hangulatot varázsoltak a Fradi-szurkolók a kupadöntőre.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin