2022. március 30.
Szenzációs győzelmet arattunk Belgrádban!
Kiválóan kezdtünk és remekül védekeztünk a Novi Beograd ellen, maradt esély a BL-nyolcas döntőre.

Szerbiába általában nem nyerni járnak a csapatok, de azért nem lehetetlenség ez sem, miként a Novi Beograd legyőzése sem, amit ékesen bizonyított a mi férficsapatunk, amely november végén odahaza 11–10-re győzött a kisebb világválogatott ellen.

Most is biztatóan alakult a meccs, hiszen a legelső negyedet megnyertük hárommal, ami máris világszám!

Aztán a másodikban rátettünk egy lapáttal, mert akkor nem a gólokat lődöztük, hanem fantasztikusan védekeztünk: fogott Vogel Soma is, és akadt két-három szenzációs blokk is, úgyhogy a hazaiak egyáltalán nem tudtak betalálni ebben a nyolc percben!

Nyilván ilyen rangadó nem múlik el kellemetlenségek nélkül, úgyhogy a harmadik negyedben a Belgrád is közelebb zárkózott, de egyenlíteni sosem tudott, ez pedig fontos lélektanilag.

Mert aztán az utolsó etapot mi kezdtük góllal, úgyhogy két-háromgólos előnyről lebegett tovább a mérkőzés, és a végére pont ennyi lett a különbség: három!

Ezzel megtartottuk-visszaszereztük esélyünket a nyolcas döntőbe jutásra, de azért bonyolítja a helyzetünket, hogy a hátralévő fordulókban a Barceloneta és az Olympiakosz is találkozik még a Dinamo Tbiliszivel, ami „biankó” három pont, ezáltal a mi feladatunk még nehezebb.

A lényeg azonban a mostani győzelmünk, ami után vasárnap következhet a Vasas elleni bajnoki elődöntő, majd jövő hétvégén a kirándulás Athénba, az Olympiakosz elleni újabb BL-rangadóra!

BAJNOKOK LIGÁJA, A-CSOPORT, 11. FORDULÓ
Novi Beograd (szerb)–FTC-Telekom Waterpolo 11–14 (3–6, 0–1, 4–2,  4–5)
Gólok: Fekete 3, Damonte 2, Jansik 2, Merkulov 2, Vámos 2, Molnár 1, Ubovic 1, Vigvári 1

A hátralévő BL-csoportmérkőzéseink:
12. forduló (április 9.): Olympiakosz (idegenben)
13. forduló (április 20.): Radnicski Kragujevác (otthon)
14. forduló (május 11.): Brescia (otthon)

Cikkajánló

Nem volt recept Argiropulosz ellen – marad a bronzcsata

Az FTC görög légiósa győzelemre vezette válogatottját a magyarok ellen a Világkupa-elődöntőben.

FTC-játékosok repítették a válogatottat a VK-elődöntőbe

Tizennégy gólt vállaltak férfi pólósaink a 21-11-es hollandok elleni győzelemből a Világkupa-negyeddöntőben.

Küzdjünk együtt a Final Fourért!

Április 14-én, hétfőn indul a jegyértékesítés az FTC-Telekom – RN Savona férfi vízilabda BL-rangadóra.

Azok a 90-es évek: alámondásos Rambo, What is love!

BL-címvédő férfi pólócsapatunk edzője, Nyéki Balázs Fekete Gergőnek tartott egy különleges bemutatót - VIDEÓ

Kilenc FTC-játékos utazik a Világkupa Szuperdöntőre

A klubszezon hajrája előtt a válogatott sikeréért küzd hét magyar és egy-egy görög, illetve spanyol pólósunk.

Parázs BL-rangadón ért véget a remek sorozatunk

Idegőrlő csata után, csak ötméterespárbajban maradt alul az FTC férfi vízilabdacsapata Barcelonában.

A barcelonai lesz a legkeményebb meccsünk

Egy újabb győzelemmel bejutna a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe az FTC férfi vízilabdacsapata is.

Hibátlanul nyertük meg az alapszakaszt

Férfi pólósaink legyőzték a Vasast az OB I alapszakaszának utolsó fordulójában, jöhet az elődöntő!

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin