2021. május 31.
Szenzáció: 23 év után ismét ifibajnok az FTC!
Az Országos Ifjúsági Bajnokság döntőjében a házigazda UVSE-t győztük le 8-5-re.

A legmagasabb utánpótláskorosztály idei alapszakaszában az UVSE kétszer is egy góllal verte a mieinket, de a középszakaszban már sikerült legyőzni a lila-sárgákat. Ezután jött a rájátszás, végül a nyolcas döntő.

Az elődöntőben jöttek a legnagyobb izgalmak, ahol a mezőny négy legerősebb csapata találkozott egymással. Nyéki Balázs együttese a BVSC-Zuglóval játszott. Az első negyed izgalmait követően a Ferencváros magabiztos játékot mutatva végül 12-5-s győzelmet aratott. A másik elődöntőben az UVSE ötméteresek után a KSI-t győzte le, így a mieink a házigazdával mérkőztek meg az aranyéremért.

A döntőben végig vezettünk, kapusunk remekül teljesített, de az egész csapat kiváló teljesítményt nyújtott az egész találkozón. A záró negyed előtt hárommal vezettünk, az UVSE azonban nem talált fogást a mieinken, így végül 8-5-re győztünk, ezzel pedig 23 év után sikerült ismét aranyéremmel zárnunk az ifibajnokság aktuális kiírását.

Nyéki Balázs (vezetőedző): - Az, hogy 23 év után nyertük meg újra a bajnokságot, az egy hatalmas dolog. Nagyon büszke vagyok a csapatra, fantasztikusan játszottak. Óriási, hogy meg tudtuk mutatni, hogy mi vagyunk itt a legjobbak.

Cikkajánló

„Azon leszek, hogy az FTC még eredményesebb legyen!”

A rekordszezon után női és férfi vízilabdacsapatunk is komoly igazolásokat jelentett be. - VIDEÓ

Rekordok szezonja!

Történelmi jelentőségű szezont zárt az FTC első bajnoki címét szerző női és a BL-győztes férfi csapata.

ÚJRA EURÓPA TRÓNJÁN AZ FTC!

Első magyar csapatként védte meg BL-címét az FTC, amely legyőzte a Novi Beogradot a máltai döntőben.

Itt a BL-döntő - A címvédés lebeg a szemünk előtt

Harmadszor érhet fel Európa csúcsára az FTC-Telekom, ha legyőzi a Novi Beogradot vasárnap este.

BL-döntőben az FTC - legyőztük francia riválisunkat

Egy lépéssel közelebb a címvédéshez: az FTC-Telekom 14-11-re legyőzte a Marseille csapatát a BL elődöntőjében.

A BL-döntőért küzdenek férfi pólósaink

A címvédés felé vezető úton a Marseille-t kell legyőznie az FTC-nek a pénteki elődöntőben.

Jön a Fradi Zóna Plusz harmadik része!

A Fradi Zóna Plusz következő adásában a BL Final Fourra készülő férfi vízilabdacsapatunk szolgáltatja a témát.

Vízilabda szuperrangadó Amerikában

A Pro Recco és az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata történelmi mérkőzésre készül az Egyesült Államokban.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin