2021. szeptember 24.
Sima siker az Eger ellen
Férfi vízilabdázóink októberben a Magyar Kupában is találkoznak az Egerrel, de most bajnokin nyertek 17–11-re.

Ahogy az elmúlt időszakban a Péccsel, most az Egerrel nyitottunk kétfrontos küzdelmet, hiszen miután a baranyaiakat legyőztük a bajnokságban és kiejtettük a kupából, most a hevesiekkel is játszottunk a bajnokságban, és október közepén találkozunk a kupában is.

Mindkét oldalon akadt egy-egy hiányzó: nálunk Pohl Zoltán nem játszhatott még, odaát pedig Krémer Balázs nevét húzták ki a jegyzőkönyvből. Ettől függetlenül mozgalmasan kezdődött a meccs, csak az első negyedben esett kilenc gól, volt hét emberelőny és két ötméteres. Az első gólt Daniil Merkulov szerezte, majd Nemanja Ubovic és Vigvári Vendel találataival 3–1 lett, ide, ám innen még egyenlített az Eger. Utána azonban megint ellépett a csapatunk, amely 6–3-mal zárta az első negyedet, a nagyszünetre pedig már 9–3-nál tartott, úgyhogy Vogel Soma korábban mehetett pihenni, bejött a helyére Szakonyi Dániel.

A gólparádé viszont folytatódott, hiszen Varga Dénes mellé elkezdtek felzárkózni a légiósok is, és már 11–3-nál tartottunk, mire az Eger ismét betalált. A vége kissé hektikusra sikerült, hiszen 5–5-tel zárult a negyedik negyed, viszont a 17-11-es győzelmet nem veszélyeztette semmi: immár háromból három győzelemmel áll a férfi pólócsapatunk a bajnokságban.

E.ON FÉRFI OB I, 3. FORDULÓ
FTC-TELEKOM WATERPOLO–ZIGRA-ZF EGER 17–11 (6–3, 3–0, 3–3, 5–5)
Gólok: Merkulov 3, Varga Dénes 3, Damonte 2, Német T. 2, Vigvári Vendel 2, Fekete G. 1, Gábor L. 1, Jansik Sz. 1, Ubovic 1, Vámos 1, ill. Baksa B. 3, Lőrincz B. 3, Murisic 2, Hajdu 1, Kovács Gábor 1, Szalai G. 1

Sorsoltak a Bajnokok Ligájában

Az FTC-Telekom férfi csapata címvédőként kezdi meg a BL új szezonját, a nők a főtábláért küzdenek.

FTC-fölény a BL álomcsapatában

Három játékost és az edzőt a Bajnokok Ligája-győztes FTC-Telekom vízilabdacsapata adja az év csapatába.

„Nem szabad most összeesni, erőt kell meríteni”

Az olimpiára készülő magyar válogatott két Fradi-játékosa nyilatkozott az olaszok elleni vereség után - VIDEÓ!

Megajándékoztuk az U18-as világbajnokainkat

A Buenos Airesből hazatérő vb-győzteseket a Népligetben köszöntötték - VIDEÓ!

VILÁGBAJNOK AZ U18-AS VÁLOGATOTT

Korényi Balázs vb-aranyig vezette Buenos Airesben az öt FTC-játékossal felálló magyar csapatot.

Párizs 2024: hat FTC-játékos került be a magyar keretbe

Az olimpiai aranyért küzdő magyar férfi vízilabda-válogatott majd’ felét a BL-győztes Fradi adja.

Szűcs Levente: Felülmúltuk az elvárásainkat!

Három érmet szerzett az FTC-Telekom Waterpolo fiú utánpótlása a 2023/24-es szezonban.