2022. február 23.
Semmi sem sikerült…
A Barceloneta gyorsan ellépett és a nyolcas döntőért vívott küzdelemben is lépéselőnybe került.

A hiányzók-visszatérők regisztrálásával telt a bemelegítés ideje, hiszen nélkülöznünk kellett Pohl Zoltán mellett Varga Dénest is, ugyanakkor a decemberben az utolsó másodpercekben döntetlenre mentett rangadóval szemben a most egészséges Vogel Soma kezdett a kapuban, odaát ugyanakkor visszatért a csapatba a kinti meccsből kimaradó Alberto Munarríz.

A Barceloneta meg is lódult, tizenhat másodperc után vezetett, a második támadását követően már kettővel, az első szünetben pedig néggyel, úgy, hogy a hét találatból csak egy volt fór és egy ötméteres, ellenben három lövésbe is beleért Vogel Soma, a lövés ereje mégis bevitte a labdát…

Hamarosan be is ugrott a vízbe Szakonyi Dániel, hátha a csere változtat a dolgok menetén, de sajnos nem: ezen a meccsen a világon semmi sem sikerült, így a félidőben 5–12 állt a táblán.

A helyzet pedig tovább romlott, amikor Jansik Szilárdot kiszórták cserével végleg, mert a katalánok nem lassítottak, úgyhogy ha bárkiben lett volna kétely (a mi oldalunkon remény), az a harmadik szünetre elfogyott.

E győzelemmel a Barceloneta lépéselőnybe került a nyolcas döntőbe jutás szempontjából, nekünk pedig bravúrra lesz szükségünk, nem is egyre.

Viszont, ha van csapat, amely képes a csodákra, az a miénk!

BAJNOKOK LIGÁJA, A-CSOPORT, 10. FORDULÓ
FTC-Telekom Waterpolo–Barceloneta (spanyol) 7–17 (3–7, 2–5, 1–3, 1–2)
Gólok: Jansik 2, Vámos 2, Fekete 1, Merkulov 1, Nyíri 1

„Nem szabad most összeesni, erőt kell meríteni”

Az olimpiára készülő magyar válogatott két Fradi-játékosa nyilatkozott az olaszok elleni vereség után - VIDEÓ!

Megajándékoztuk az U18-as világbajnokainkat

A Buenos Airesből hazatérő vb-győzteseket a Népligetben köszöntötték - VIDEÓ!

VILÁGBAJNOK AZ U18-AS VÁLOGATOTT

Korényi Balázs vb-aranyig vezette Buenos Airesben az öt FTC-játékossal felálló magyar csapatot.

Párizs 2024: hat FTC-játékos került be a magyar keretbe

Az olimpiai aranyért küzdő magyar férfi vízilabda-válogatott majd’ felét a BL-győztes Fradi adja.

Szűcs Levente: Felülmúltuk az elvárásainkat!

Három érmet szerzett az FTC-Telekom Waterpolo fiú utánpótlása a 2023/24-es szezonban.

Ötméteresekkel kaptunk ki a vb-címvédőtől

Az olimpiára készülő magyar férfi vízilabda-válogatott 16-15-re kapott ki a horvátoktól.

A BL-győztesek adhatnak energiát a válogatottnak

21 fős bő kerettel, közte tíz FTC-játékossal készül a párizsi olimpiára a magyar férfi vízilabda-válogatott.

VB-bronzérmes az U16-os válogatott

Öt FTC-játékossal a keretben nyert világbajnoki bronzot az U16-os magyar fiú vízilabda-válogatott.