2019. június 8.
Százhúsz év, első BL-győzelem!
A rendes játékidőt követő ötöspárbaj után érte el történelme első BL-sikerét az FTC-Telekom Waterpolo.

Fantasztikus sikerrel folytatódott a ferencvárosi aranyév!

Már azzal általános meglepetést okozott az FTC-Telekom Waterpolo, hogy a Jug és a Barceloneta búcsúztatásával bejutott a Bajnokok Ligája Hannoverben rendezett nyolcas döntőjének szombat esti fináléjába, a Varga Zsolt által felkészített együttes azonban erre még a döntőben is rá tudott tenni egy lapáttal – az első negyed után 3-1-re, félidőben pedig 8-5-re vezetett. Több volt ez, mint álomszerű kezdés, úgy tűnt, csapatunk kézben tartja az összecsapást. Önmagában beszédes adat, hogy az igencsak ígéretes álláshoz kapusunk, Vogel Soma 50 százalékos védési hatékonysággal tette hozzá a magáét.

A mieink a térfélcserét követően is őrizték a fórt, jellemzően 2-3 gól volt az FTC előnye. A 20. minutum például bár Aaron Younger büntetőt hibázott, a görögök pedig betaláltak a kontrából, így feljöttek egyre (8-7), hamarosan visszaállt a különbség, a harmadik negyed végén éppen Younger találatával lett 10-7. A játék képe alapján és ama tény ismeretében, hogy mindaddig egyszer sem vezetett a címvédő Olympiakosz Pireusz, nekünk állt a zászló, ám óvatosságr intett mindenkit, hogy csapatunk a hajrára elveszítette kipontozódó klasszisát, Varga Dénest.

A végjáték Geniduniasz gyors góljával kezdődött (ekkor még mindig 10-8-ra vezettünk), majd sokáig újabb találat nélkül folytatódott. A játékosok szemlátomást nagyon idegesek voltak, a feszültség szinte tapintható volt. Hiába, amikor a BL-győzelem a tét…

Sajnos a végén a görögök uralták a káoszt, az Olympiacos nagyon elkapta a fonalat, Funtulisz és Geniduniasz révén egyenlített a tavaly BL-győztes. Nem sok jót ígért a folytatásra, hogy a két gól között Vámos Márton is kipontozódott…

Az állás ugyanakkor már ezzel együtt sem változott, így a rendes játékidő 10-10-es döntetlenje után az ötösökre maradt a döntés. Az FTC-Telekom Waterpolo részéről Sedlmayer, Younger, Jaksics és Jansik is betalált, a hatodik pár és a mindent eldöntő görög hiba után pedig ki lehetett jelenteni: drámai végjáték után megnyerte a Bajnokok Ligáját a magyar bajnok és kupagyőztes Ferencváros!

A 120 esztendőt felölelő klubtörténet során először.

Ezzel nemcsak a ferencvárosi aranyév (benne a női és férfi labdarúgók, a férfi jégkorongozók és a pólócsapat aranyérmével) folytatódott, hanem Varga Zsolt csapatának szériája is: az FTC sorozatban a harmadik szezonjában nyert nemzetközi trófeát az idén, hiszen 2017-ben és 2018-ban az Eurokupában, ezúttal pedig a BL-ben ért fel a csúcsra.

H. Sz.

Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája nyolcas döntő, Hannover

Döntő

Olympiacos–FTC-Telekom Waterpolo 10-10 (1-3, 4-5, 2-2, 3-0)

Ötméteresek után: 13-14

Gólszerzők: Mitrovic 3, Vámos, Younger 2-2, Mezei, Varga Dénes, Nikic 1-1, illetve Geniduniasz 5, Fontulisz 2, Argüropulosz, Obradovic, Murikisz 1-1

„Nem szabad most összeesni, erőt kell meríteni”

Az olimpiára készülő magyar válogatott két Fradi-játékosa nyilatkozott az olaszok elleni vereség után - VIDEÓ!

Megajándékoztuk az U18-as világbajnokainkat

A Buenos Airesből hazatérő vb-győzteseket a Népligetben köszöntötték - VIDEÓ!

VILÁGBAJNOK AZ U18-AS VÁLOGATOTT

Korényi Balázs vb-aranyig vezette Buenos Airesben az öt FTC-játékossal felálló magyar csapatot.

Párizs 2024: hat FTC-játékos került be a magyar keretbe

Az olimpiai aranyért küzdő magyar férfi vízilabda-válogatott majd’ felét a BL-győztes Fradi adja.

Szűcs Levente: Felülmúltuk az elvárásainkat!

Három érmet szerzett az FTC-Telekom Waterpolo fiú utánpótlása a 2023/24-es szezonban.

Ötméteresekkel kaptunk ki a vb-címvédőtől

Az olimpiára készülő magyar férfi vízilabda-válogatott 16-15-re kapott ki a horvátoktól.

A BL-győztesek adhatnak energiát a válogatottnak

21 fős bő kerettel, közte tíz FTC-játékossal készül a párizsi olimpiára a magyar férfi vízilabda-válogatott.

VB-bronzérmes az U16-os válogatott

Öt FTC-játékossal a keretben nyert világbajnoki bronzot az U16-os magyar fiú vízilabda-válogatott.